Trzy nowe aparaty od Canona

Trzy nowe aparaty od Canona
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta

23.08.2011 13:31, aktual.: 22.09.2011 14:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Canon zaprezentował właśnie trzy nowe aparaty: 230 HS serii IXUS z 8-krotnym zoomem optycznym, IXUS 1100 HS wyposażony w ekran dotykowy i szerokokątny 28mm obiektyw z 12-krotnym zbliżeniem optycznym, oraz PowerShot SX150 IS – kompaktowy aparat typu superzoom.

IXUS 23. HS to 12,1 Mpx model wykorzystujący system HS, który pozwala na fotografowanie nawet w trudnych warunkach oświetleniowych. Aaprat wyposażono w 28 mm obiektyw z 8-krotny zoomem optycznym, a jego wymiary (22,1 mm grubości) sprawiają, że jest on jednym z najbardziej smukłych aparatów w swojej klasie. Aparat jest także w stanie rejestrować materiały wideo w rozdzielczości HD 1080p z dźwiękiem stereo z prędkością 24 kl./s. Jest także jednym z pierwszych, który posiada wbudowany Inteligentny System Stabilizacji obrazu IS. Inteligentny System Stabilizacji wykorzystuje zaawansowany 3,5-stopniowy optyczny stabilizator obrazu. System zapewnia siedem typów stabilizacji i automatycznie ocenia warunki fotografowania, a także dostosowuje aparat, aby najefektywniej zapobiec drganiom.

System HS, jest to natomiat kombinacja 12,1 megapikselowego sensora CMOS i procesora DIGIC 4. który pomaga w rejestracji naturalnych scen o wysokim stopniu ostrości, pozbawionych szumów, bez potrzeby użycia

Obraz
© (fot. Canon)

Aparat wyposażono w wyświetlacz o przkątnej 7,5 cm (3,0 ") PureColor LCD II G wyświetlający obraz w rozdzielczości 46. tys. punktów. Zewnętrzna powłoka wykonana z hartowanego szkła zapewnia szeroki kąt widzenia oraz ochronę przed zarysowaniami, zaś opcja podpowiedzi i wskazówek umożliwia łatwe poruszanie się po interfejsie oraz pomaga użytkownikom dokładnie poznać funkcje.

Zastosowany System Smart Auto posiada technologię wykrywania twarzy oraz zaawansowaną technologię wykrywania obiektów, takich jak np. zwierzęta lub samochody. Po zidentyfikowaniu, Servo AF/AE przybliża obiekt i utrzymuje go w optymalnym naświetleniu, do momentu aż zdjęcie zostanie wykonane. Natomiast i-Contrast oraz Smart Flash Exposure wspomagają system Smart Auto poprzez zapewnienie obiektom możliwie najlepszego wyglądu –. redukują pojawiające się ostre cienie oraz prześwietlenia.

Opcja High-speed Burst jest rozwiązaniem do rejestrowania wydarzeń sportowych lub imprez tanecznych, gdyż pozwala na ciągłe fotografowanie z prędkością 8,7 kl./s w rozdzielczości 3 MP lub w rozdzielczości 12,1 MP z prędkością 3,5 kl./s aż do całkowitego zapełnienia karty. Dla lepszego uchwycenia wyjątkowo szybkiej akcji możemy użyć trybu Super Slow Motion Movie, który nagrywa ujęcia w rozdzielczości VGA - 12. klatek na sekundę lub w rozdzielczości 320x240 i z prędkością 240 klatek na sekundę, a następnie odtwarza fragmenty filmu w rzeczywistej prędkości.

IXUS 1100 HS

Flagowy model serii IXUS dysponuje zaawansowanym systemem HS, Inteligentnym System Stabilizacji obrazu (Intelligent IS) i wyposażono go w 2. mm obiektyw z 12-krotnym zoomem optycznym i 12,1 MPx matrycę. W porównaniu do poprzedniego modelu system IS jest w tym modelu czterostopniowy. Tak jak poprzednik, tak i ten model rejestruje materiały wideo HD 1080p.

Duży 8 cm (3.2”) ekran dotykowy zapewnia pełną kontrolę, ułatwiając kadrowanie i odtwarzanie zdjęć oraz filmów w rozdzielczości 46. tys. puntków.

Zastosowana w aparacie funkcja Handheld Night Scene łączy dane dotyczące obrazu z sekwencji kilku ujęć w jedno zdjęcie, dając najlepsze możliwe ustawienia ekspozycji z najmniejszym stopniem rozmazań. Z kolei Best Image Solution rejestruje najlepsze ujęcia z sekwencji 5 zdjęć. Rejestracja akcji w ułamku sekundy jest możliwa dzięki funkcji High-Speed Burst, która rejestruje w ciągu jednej sekundy 7,8 zdjęć o rozdzielczości 3 megapikseli lub zdjęcia o najwyższej rozdzielczości z prędkością 3,3 zdjęć na sekundę. W zabawie z aparatem pomaga tryb Super Slow Motion, spowalniający akcję, rejestrując filmy wideo z rozdzielczością VGA na poziomie 12. klatek na sekundę (przy rozdzielczości QVGA – 240 klatek na sekundę).

Obraz
© (fot. Canon)

IXUS 110. HS posiada wiele trybów kreatywnych, które umożliwiają twórczą zabawę i zapewniają ciekawe rezultaty. Aparat został wyposażony w efekt miniatury, tryb żywych kolorów i efekt plakatu (które są dostępne również podczas filmowania HD). Do tego dochodzi efekt rybiego oka, który pozwala osiągnąć unikalny obraz przy tradycyjnych scenach. Dzięki efektowi monochromatycznemu i Toy Camera można osiągnąć wysoki kontrast, pełne kolorów zdjęcia w stylu wczesnych aparatów otworkowych lub bardziej klimatyczne sceny czarno-białe, w sepii lub odcieniach niebieskiego.

Aparat daje również możliwość prezentowania ulubionych ujęć i filmów bezpośrednio na ekranie telewizora HD lub monitora dzięki portowi HDMI . Pozwala to przeglądać zdjęcia przy użyciu pilota telewizora kompatybilnego z HDMI-CEC.

PowerShot SX150 IS

Ten nowy aparat posiada 12-krotny zoom optyczny oraz rozdzielczość 14.1 MP. Zastosowany obiektyw posiada zakres ogniskowych od szerokiego kąta (2. mm) do ogniskowych teleobiektywu (336 mm). Zintegrowany 4-stopniowy optyczny stabilizator obrazu IS ułatwia fotografowanie w słabym świetle przy długim czasie naświetlania oraz redukuje rozmycie obrazu na skutek drgań aparatu. Materiały wideo rejestrowane są natomiast w rozdzielczości 720p.

Tryb Smart Auto z technologią rozpoznawania twarzy oraz technologią wykrywania obiektów identyfikuje do 3. różnych scen, automatycznie dobierając najlepsze wartości parametrów. Tryby autofokusa Servo AF i AE automatycznie dostosowują ostrość i wartości ekspozycji śledząc obiekt w ruchu.

Do dyspozycji otrzymujemy duży 7,5 cm (3.0'') wyświetlacz.

Obraz
© (fot. Canon)

Dodatkowo, możemy rozwijać swoją kreatywność poprzez wykorzystanie szerokiego zakresu innowacyjnych trybów kreatywnych, takich jak efekt rybiego oka, efekt plakatu czy efekt miniatury.

Uchwycenie na bożonarodzeniowym lub wakacyjnym zdjęciu nie tylko rodziny, ale również fotografa, jest teraz możliwe dzięki funkcji Inteligentnej Migawki. Wystarczy uruchomić migawkę za pomocą zwyczajnego mrugnięcia lub uśmiechu, a samowyzwalacz zwalnia spust migawki, kiedy twarz pojawi się w kadrze, przez co fotograf zawsze może być częścią zdjęcia i może uniknąć tradycyjnego sprintu z tyłu aparatu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)