Pierwszy serwer NAS z routerem WiFi

Pierwszy serwer NAS z routerem WiFi
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

25.09.2012 10:36, aktual.: 25.09.2012 11:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na rynek debiutuje najnowszy model serwera plików NAS Synology DS213air. Jest to pierwszy serwer NAS wyposażony fabrycznie nie tylko w przewodowy interfejs sieciowy, ale także w szybki router bezprzewodowy. Urządzenia pojawią się na polskim rynku w limitowej liczbie na początku października.

Oprócz pojemnego magazynu na dane (dwa dyski do 4TB każdy), DS213air może równocześnie pełnić funkcję bezprzewodowego routera lub punktu dostępowego i obsługiwać ruch przez WiFi dla urządzeń mobilnych czy laptopów.

DS213air obsługuje zarówno dyski twarde 2.5”, jak i 3.5”. i pomieści łącznie do 8TB danych. NAS oferuje dwa porty USB 3.0 i jedno złącze Gigabit LAN, które wspiera funkcję Wake on LAN/WAN. Moduł WiFi operuje w częstotliwości 2.4 GHz i jest zgodny ze standardami IEEE 802.11b/g/n. Wśród obsługiwanych standardów bezpieczeństwa znajdują się: WPA/WPA2-PSK, Wi-Fi Protected Setup (WPS) oraz Wired Equivalent Privacy (WEP). DS213air posiada także wbudowany firewall oraz mechanizm NAT z możliwością zdefiniowania maksymalnie 100 reguł. Moduł posiada także funkcję Quality of Service (QoS) oraz spełnia wymagania standard WiFi Multimedia (WMM), zapewniającego płynną transmisję audio i wideo.

Oprócz realizacji typowych zadań, związanych z przechowywaniem plików oraz kopii zapasowej danych, DS213air sprawdza się we współpracy z urządzeniami mobilnymi. Wśród dostępnych na platformę iOS oraz Android aplikacji znaleźć można m.in. program DS photo+, który pełni funkcję pojemnej, osobistej galerii ze zdjęciami i filmami. Korzystając z transmisji danych w sieci telefonii komórkowej lub sieci WiFi, na serwer Synology można kopiować fotografie lub filmy nakręcone smartfonem, umieszczać je w utworzonych galeriach lub pobierać na telefon wcześniej zarchiwizowane zdjęcia. Po konfiguracji serwera Synology, zapewniającej dostęp do zgromadzonych danych przez Internet (możliwość zabezpieczenia hasłem), pełną galerię bieżących fotografii można łatwo udostępnić.

Serwer Synology DS213air wyceniono na *1199 zł. *

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)