Poczta Polska się modernizuje. Już 3800 placówek oferuje Wi-Fi za darmo

Poczta Polska się modernizuje. Już 3800 placówek oferuje Wi‑Fi za darmo

Poczta Polska się modernizuje. Już 3800 placówek oferuje Wi-Fi za darmo
Źródło zdjęć: © East News | ANDRZEJ STAWINSKI/REPORTER
Grzegorz Burtan
17.05.2018 12:05, aktualizacja: 17.05.2018 12:16

Poczta Polska konsekwentnie odczarowuje swój wizerunek staroświeckiej instytucji. Postępująca cyfryzacja nie ominęła również jej placówek. Wdrożony projekt darmowego internetu w punktach pocztowych został właśnie zrealizowany.

Nie była to oczywiście rewolucyjna zmiana, bo trwała już od pewnego czasu. Już w połowie 2016 roku bezpłatne Wi-Fi było dostępne w 850 placówkach, a pod koniec 2017 – w trzech tysiącach. Teraz surfować bez opłat można w 3,8 tysiącach punktów.

– Poczta to firma komercyjna, która działa na bardzo konkurencyjnym rynku, musi na siebie zarabiać. Ale Poczta to jednocześnie firma z misją, wrażliwa na potrzeby społeczne, na potrzeby lokalnych społeczności. Przywracanie i otwieranie placówek pocztowych na wsiach i bezpłatne Wi-Fi to przykłady realizacji misji przeciwdziałania wykluczeniu Polaków z dostępu do usług – komentuje Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Aby skorzystać z bezpłatnego internetu, wystarczy znaleźć się w zasięgu hotspotu placówki i wybrać sieć "Poczta Polska". Nie jest wymagane dodatkowe hasło, jedynym warunkiem jest zgoda na wyświetlanie reklam. W punktach pocztowych istnieje również możliwość uiszczenia opłat przy pomocy kart płatniczych bądź aplikacji BLIK.

Obecnie Poczta Polska posiada sieć 7500 placówek. W ostatnich dwóch latach otwarto 280 nowych punktów, a do końca bieżącego roku dla klientów ma zostać udostępnionych 100 nowych. Darmowe Wi-Fi jest istotne przede wszystkim w mniejszych miejscowościach i wsiach, gdzie lokalna ludność może mieć problemy z dostępnością do sieci czy to z powodu ekonomicznych, czy technicznych. Od 2016 roku z internetu na poczcie skorzystało około 230 tys. osób.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)