Darmowy internet bez limitów? Prawdziwa rewolucja w Polsce dzięki Poczcie Polskiej

Darmowy internet bez limitów? Prawdziwa rewolucja w Polsce dzięki Poczcie Polskiej

Darmowy internet bez limitów? Prawdziwa rewolucja w Polsce dzięki Poczcie Polskiej
Źródło zdjęć: © Grzegorz Jakubowski/PAP
29.06.2016 11:58, aktualizacja: 29.06.2016 12:33

Bezterminowy i bezpłatny dostęp do internetu poprzez sieć WiFi? Tak i to w bardzo wielu miejscach w Polsce. Poczta Polska w ponad 850 placówkach pocztowych rozlokowanych na terenie całego kraju uruchomiła darmowy dostęp do internetu. Docelowo firma może wprowadzić tę usługę we wszystkich placówkach.

Poczta uruchamia darmowy dostęp do sieci w ponad 85. placówkach zlokalizowanych poza dużymi aglomeracjami. Spółka chce w ten sposób pomóc w cyfryzacji społeczeństwa, zwłaszcza w tych miejscach, w których dostęp do internetu jest mocno ograniczony technicznie lub ekonomicznie. Dzięki nowej usłudze możliwy będzie dostęp do usług administracji rządowej, cyfrowej platformy usługowej poczty, ale także zwyczajne przeglądanie internetu czy oglądanie filmów. Na liście placówek z darmowym internetem są także odziały poczty dedykowane obsłudze pielgrzymów uczestniczących w Światowych Dniach Młodzieży, jak również 18 urzędów pocztowych zlokalizowanych na terenie Warszawy.

Bezprzewodowy dostęp do sieci jest możliwy dla wszystkich odwiedzających placówki. Sieć może być również otwarta dla osób znajdujących się w zasięgu hot spotów. Aby korzystać z darmowego połączenia wystarczy wybrać na ekranie urządzenia mobilnego sieć o nazwie „. Poczta Polska”, bez konieczności wpisywania dodatkowych haseł. Klienci korzystający w ten sposób z netu będą także proszeni o wyrażenie zgody na wyświetlanie reklam.

Poczta Polska w drugim etapie przedsięwzięcia chce udostępnić darmową transmisję sygnału poprzez WiFi we wszystkich własnych placówkach pocztowych, włączając co kwartał do systemu 50. lokalizacji.

Oczywiście klienci nie mogą spodziewać się oszałamiających prędkości i muszą się liczyć z pewnymi ograniczeniami –. łącze będzie współdzielone przez wielu użytkowników.

jb

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (42)