Komputery i darmowy internet dla ubogich

Komputery i darmowy internet dla ubogich

Komputery i darmowy internet dla ubogich
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos
20.08.2013 08:21, aktualizacja: 20.08.2013 13:34

Dwa tysiące niezamożnych gospodarstw domowych w większości gmin województwa
kujawsko-pomorskiego otrzyma komputery i bezpłatne łącza internetowe w ramach programu wsparcia
realizowanego przez samorząd wojewódzki. Przedsięwzięcie warte 26 mln zł wspierają fundusze unijne.

Jak podkreślają władze regionu kujawsko-pomorskiego, tak szerokie wsparcie osób niezamożnych i niepełnosprawnych w uzyskaniu dostępu do internetu jest pionierskim przedsięwzięciem w skali kraju.

"_ Założeniem projektu jest otwarcie dostępu do świata internetu oraz związanych z tym szans i udogodnień ludziom, którzy nie byliby w stanie uczynić tego o własnych siłach. Kupujemy sprzęt wysokiej jakości, chodzi nie tylko o komputery i dostęp do sieci, ale też specjalistyczne urządzenia peryferyjne z myślą o niepełnosprawnych, a co szczególnie ważne, uczestnikom programu będziemy finansować internet przez siedem kolejnych lat _" - zaznaczył Piotr Całbecki, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego.

Oprócz niezamożnych rodzin do programu zakwalifikowano osoby niepełnosprawne, w tym niewidome i słabowidzące. Wszyscy beneficjenci otrzymają w najbliższym czasie zaproszenia do udziału w bezpłatnych szkoleniach, a w ich domach pojawią się technicy montujący i konfigurujący sprzęt.

Na przeprowadzenie tej operacji wyłoniona w przetargu firma z Żywca w województwie śląskim ma sto dni. "_ 1 grudnia, kiedy w ich domach pojawi się sygnał internetowy, objęci programem będą mogli rozpocząć swą przygodę z siecią _" - dodał marszałek.

Partnerami samorządu wojewódzkiego w realizacji przedsięwzięcia są samorządy 13. gmin, Polski Związek Niewidomych i Caritas Polska. Potrzebne na ten cel pieniądze, 26 mln zł, pochodzą z puli Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, a także budżetu samorządu województwa i budżetów gmin.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (250)