Darmowy internet od Aero2 także w kolejnych latach

Darmowy internet od Aero2 także w kolejnych latach
Źródło zdjęć: © Aero2/WP
Adam Bednarek

22.11.2016 11:20, aktual.: 22.11.2016 12:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Aero2 przedłuża działanie "Bezpłatnego Dostępu do Internetu" o kolejne lata. Istniało ryzyko, że po 21 grudnia usługa przestanie działać, jednak od dziś wiadomo, że czarny scenariusz się nie spełni.

Aero2 pozwala na darmowe korzystanie z internetu. A dokładnie prawie darmowe, bo należy wpłacić depozyt w wysokości 20 zł i 7 zł za wysyłkę karty SIM. To jednak jedyna opłata, a po zgłoszeniu i otrzymaniu karty SIM internet jest całkowicie bezpłatny. Wprawdzie ma swoje ograniczenia - połączenie z prędkością maksymalnie 512 kbps i konieczność wpisywania kodu captcha co 60 minut - jednak to drobne niedogodności, skoro można cieszyć się z bezpłatnego dostępu do sieci. Bez umów, abonamentów czy doładowań.

Istniało ryzyko, że internet od Aero2 zmieni swoją formułę, bo dotychczasowe warunki udostępniania bezpłatnego dostępu przewidywały zakończenie funkcjonowania w obecnej formie 21.12.2016 r. W sieci pojawiły się obawy, że po tym dniu za dostęp do sieci trzeba będzie zapłacić lub korzystanie będzie wymagało zakupu droższego modemu. Na szczęście nic się nie zmieni. - Polscy internauci w dalszym ciągu będą mogli cieszyć się Bezpłatnym Dostępem do Internetu (tzw. BDI). Aero2 będzie udostępniać BDI przez kolejne lata - czytamy w informacji prasowej.

To bardzo ważna, dobra wiadomość, o czym świadczą statystyki. Jak się okazuje, średnia wieku użytkowników Aero2 to niespełna 40 lat. Z bezpłatnego dostępu do sieci korzystają więc nie tylko młodzi, ale też starsi, którzy nie potrzebują szybkiego transferu do sprawdzenia podstawowych informacji. Usługa Aero2 jest dla nich jedyną szansą, by bez dodatkowych opłat móc łączyć się z siecią.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)