Czy i dlaczego warto płacić przez telefon

11.09.2007 20:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ogłoszona współpraca mPay i Polkomtela (Plus) w sprawie możliwości dokonywania płatności u tego operatora może być dopiero początkiem popularyzacji dokonywania płatności przez telefon komórkowy. Zresztą zaczęła się od dość nietypowej informacji

Ogłoszona dziś oficjalnie współpraca mPay i Polkomtela (Plus)
w sprawie możliwości dokonywania płatności u tego operatora może być dopiero początkiem popularyzacji dokonywania płatności przez telefon komórkowy. Zresztą zaczęła się od dość nietypowej informacji. Jeszcze zanim przedstawiono jej szczegóły Dariusz Boduch, Zastępca Dyrektora Departamentu Rozwoju Produktów i Usług Polkomtel ujawnił dlaczego mPay w pierwszej kolejności nawiązał współpracę z Plusem. Otóż dlatego, że Henryk Kułakowski –. Prezes Zarządu mPay jest … jego kolegą ze studiów. Nie było to może fortunne, ale przynajmniej szczere.

Sam Henryk Kułakowski był wyraźnie mniej sentymentalny. Przyznał, że chciałby, aby produkt jego firmy znalazł się także w ofercie konkurentów Plusa. Liczy, że zdobędzie on popularność wśród wszystkich użytkowników komórek. Przede wszystkim dlatego, że kosztuje mniej, niż transakcje kartami płatniczymi (w tej chwili za darmo, później 2. groszy od transakcji). Ponadto nie ma problemu z tzw. mikropłatnościami, czyli opłatami rzędu kilkunastu groszy. Według przytoczonych przez niego danych obecnie 80 proc. transakcji bezgotówkowych to właśnie mikropłatności. O dużym potencjale nowej usługi ma także świadczyć liczba posiadaczy telefonów komórkowych (32 mln), wobec 24 mln wydanych kart płatniczych.

Zdaniem Henryka Kułakowskiego przyszły rok to nie będzie jeszcze rewolucja, ale już w latach 2009-200. gwałtownie wzrośnie akceptacja dla dokonywania płatności przez telefon komórkowy. Popularne one mają być przede wszystkim w restauracjach i kawiarniach, automatach z napojami i przekąskami, czy przy opłatach miejskich, jak np. parkometrach.

mPay nie jest jedyną firmą, która oferuje tego typu rozwiązania, więc nie jest nigdzie powiedziane, że u pozostałych operatorów nie pojawi się zupełnie inne rozwiązanie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)