Telefon nie działał ci podczas manifestacji? Wiemy, dlaczego tak jest

Problemy z zasięgiem podczas dużych manifestacji to typowy problem użytkowników smartfonów.

Telefon nie działał ci podczas manifestacji? Wiemy, dlaczego tak jest
Źródło zdjęć: © PAP
Aleksandra Grzegrzółka

Brak zasięgu sieci lub komórkowego połączenia transmisji danych jest najczęściej spowodowany zbyt dużym obciążeniem danej stacji bazowej operatora sieci. Duża liczba użytkowników smartfonów skupiona w jednym miejscu sprawia, że sygnał sieci odbierany przez urządzenie jest zbyt słaby lub nie ma go wcale. W efekcie wysłanie nawet jednego zdjęcia potrafi trwać wieczność.

Jednak nie tylko obciążone łącza telekomunikacyjne powodują problemy z zasięgiem. Nie pomaga również przemieszczanie się. W jego wyniku może bowiem dojść do utraty komórkowego połaczenia transmisji danych z powodu problemów z siecią dostawcy. W takiej sytuacji sporadycznie może pomóc ponowne nawiązanie połaczenia z siecią. Aby to zrobić, najprościej jest na chwilę przejść na tryb samolotowy. Wielu użytkowników zapomina również o regularnym zamykaniu aplikacji. Zbyt duża liczba uruchomionych aplikacji na raz też spowalnia nasze smartfony.

Podczas dużych manifestacji często zdarza się też, że urządzenia nawiązują połaczenie jedynie z z wolniejszą siecią GSM (2G) lub z siecią WCDMA (3G) zamiast LTE (4G), które oferuje najszybszą transmisję danych. Jakie rozwiązania zaleca się w takich przypadkach? Pomóc może podniesienie smartfona do góry, aby "złapać" zasięg. Warto sprawdzić także, czy sytuacja poprawi się po zmianie operatora sieci, choć ten sposób jest mniej skuteczny w przypadku większych miast. Dlatego najlepiej jest po prostu ograniczyć liczbę wrzucanych zdjęć i filmów podczas dużych wydarzeń.

Myślisz, żeby stary telefon lub laptop wymienić na nowy? Skorzystaj z okazji na stronie Komputronik kody promocyjne.

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (159)