Człowiek z ręką terminatora

Człowiek z ręką terminatora

Człowiek z ręką terminatora
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl
12.11.2012 11:11, aktualizacja: 12.11.2012 11:48

Wbrew pozorom zdjęcie po prawej nie jest efektem pracy grafika – Nigel Ackland naprawdę posiada rękę, która wygląda jak wycięta z reklam Deus Ex: Human Revolution. Ręka nazywa się bebonic3 i jest produkowana przez brytyjską firmę RSLSteeper.

Każdy z palców protezy kontrolowany jest przez osobny procesor, dzięki czemu może ona przybrać 1. najczęściej stosowanych wzorów chwytów oraz dostosować swoje położenie gdyby trzymany w nich przedmiot zaczynał się wyślizgiwać. Gotową protezę należy dostosować do indywidualnych potrzeb pacjenta. Do dyspozycji lekarzy jest cały zestaw różnego rodzaju złącz nadgarstkowych oraz ustawienia oprogramowania sterującego protezą.

Jeśli pacjent nie przepada za fantastyką naukową, może zażyczyć sobie protezę w jednym z 1. kolorów imitujących odcienie skóry.

Choć protezy bebionic mają ogromne możliwości, mają także spore ograniczenia. Niektóre ustawienia dłoni wymagają, by użytkownik ręcznie przestawił kciuk protezy, nie działa też tak płynnie jak prawdziwa ręka. Ale to przecież dopiero trzecia wersja protezy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)