Cyfrowy Polsat ma zgodę na przejęcie mPunktu

Cyfrowy Polsat ma zgodę na przejęcie mPunktu

Cyfrowy Polsat ma zgodę na przejęcie mPunktu
Źródło zdjęć: © UOKIK
03.03.2010 19:10, aktualizacja: 04.03.2010 09:26

UOKiK wydał zgodę na przejęcie przez Polsat Cyfrowy spółki mPunkt Holdings, która posiada trzeciego pod względem wielkości dystrybutora usług telefonii mobilnej w Polsce. Urząd ocenił, że koncentracje przedsiębiorców nie naruszy konkurencji na terenie Polski.

Celem transakcji jest powiększenie sieci dystrybucyjnej Cyfrowego Polsatu w zakresie telefonii mobilnej oraz liczby odbiorców korzystających z tej usługi. Cyfrowy Polsat 10 listopada 2009 r. kupił 45% udziałów mPunkt Holdings i docelowo zamierza nabyć pakiet większościowy.

mPunkt to sieć ponad 200 sklepów działających w przeszło 150 miastach na terenie Polski, oferujących produkty i usługi związane telefonią komórkową. mPunkt-owi kończy się już umową z Polkomtelem, która Polkomtel wypowiedział 21. grudnia 2009 r. z zachowaniem 3-miesięcznego okresu wypowiedzenia.

Jak informował Cyfrowy Polsat, brak porozumienia z Polkomtelem spowoduje, że - zgodnie z wcześniej rozważanymi scenariuszami - mPunkt będzie kontynuował rozmowy z innymi partnerami biznesowymi, dążące do zawarcie długookresowej współpracy. Rozmowy będą trwały także z Polkomtelem - na temat potencjalnej, nowej umowy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)