Cyfrowy Polsat ma zgodę na przejęcie mPunktu

Cyfrowy Polsat ma zgodę na przejęcie mPunktu
Źródło zdjęć: © UOKIK

03.03.2010 19:10, aktual.: 04.03.2010 09:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

UOKiK wydał zgodę na przejęcie przez Polsat Cyfrowy spółki mPunkt Holdings, która posiada trzeciego pod względem wielkości dystrybutora usług telefonii mobilnej w Polsce. Urząd ocenił, że koncentracje przedsiębiorców nie naruszy konkurencji na terenie Polski.

Celem transakcji jest powiększenie sieci dystrybucyjnej Cyfrowego Polsatu w zakresie telefonii mobilnej oraz liczby odbiorców korzystających z tej usługi. Cyfrowy Polsat 10 listopada 2009 r. kupił 45% udziałów mPunkt Holdings i docelowo zamierza nabyć pakiet większościowy.

mPunkt to sieć ponad 200 sklepów działających w przeszło 150 miastach na terenie Polski, oferujących produkty i usługi związane telefonią komórkową. mPunkt-owi kończy się już umową z Polkomtelem, która Polkomtel wypowiedział 21. grudnia 2009 r. z zachowaniem 3-miesięcznego okresu wypowiedzenia.

Jak informował Cyfrowy Polsat, brak porozumienia z Polkomtelem spowoduje, że - zgodnie z wcześniej rozważanymi scenariuszami - mPunkt będzie kontynuował rozmowy z innymi partnerami biznesowymi, dążące do zawarcie długookresowej współpracy. Rozmowy będą trwały także z Polkomtelem - na temat potencjalnej, nowej umowy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)