Cyfrowy Polsat pracuje nad ofertą Internetu

Cyfrowy Polsat pracuje nad ofertą Internetu

Cyfrowy Polsat pracuje nad ofertą Internetu
12.05.2009 14:40, aktualizacja: 12.05.2009 14:55

Cyfrowy Polsat planuje w tym roku rozszerzyć swoją ofertę o internet, prawdopodobnie w oparciu o sieć CDMA Sferii. Dodatkowo dostęp do sieci może być uzupełniony przez technologię satelitarną.

Firma planuje także jesienią odświeżyć ofertę telekomunikacyjną. Nowa oferta ma bardziej powiązać usługi komórkowe i telewizyjne.

_ Nie zmieniamy naszych planów i chcemy być operatorem oferty multiplay. Pracujemy, żeby stało się to jak najszybciej. Najbardziej racjonalna wydaje się współpraca ze Sferią w technologii CDMA. Dopełnieniem oferty może być internet przez satelitę _ - powiedział na konferencji prasowej Dominik Libicki, prezes spółki.

_ Internet bezprzewodowy najbardziej pasuje do rozmieszczenia abonentów Cyfrowego Polsatu. Pracujemy nad warunkami współpracy ze Sferią, ostateczną decyzję podejmiemy w czerwcu. Moment wprowadzenia oferty internetowej zależy od tempa budowy sieci przez Sferię. Mam nadzieję, że będzie to w tym roku _ - dodał.

W marcu Cyfrowy Polsat kupił 11% Sferii za 53,4 mln zł, ale przy braku akceptacji akcjonariuszy mniejszościowych dla tej transakcji odsprzedał je z odsetkami, o czym pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)