Cyfrowy Polsat: usługi internetowe i nowa oferta telefonii

Cyfrowy Polsat: usługi internetowe i nowa oferta telefonii12.06.2009 15:01
Cyfrowy Polsat: usługi internetowe i nowa oferta telefonii
Źródło zdjęć: © Cyfrowy Polsat

Dominik Libicki, prezes Cyfrowego Polsatu, jest zadowolony z wyników sprzedażowych spółki w kwietniu i maju. W czerwcu największa platforma satelitarna może podjąć decyzję o współpracy ze Sferią, aby zaoferować nowe usługi. Jesienią planowane jest odświeżenie oferty telefonii komórkowej.

Obecnie poza telewizją Cyfrowy Polsat oferuje usługi telefonii mobilnej. Libicki zapowiadał wcześniej, że w czerwcu Cyfrowy Polsat podejmie decyzję o współpracy ze Sferią, z którą platformę łączy osoba głównego akcjonariusza, czyli Zygmunta Solorza-Żaka.

Cyfrowy Polsat planuje w 2009 roku rozszerzyć ofertę o Internet, prawdopodobnie w oparciu o sieć CDMA Sferii. W marcu Cyfrowy Polsat kupił 11% Sferii za 53,4 mln zł, ale przy braku akceptacji akcjonariuszy mniejszościowych dla tej transakcji odsprzedał je z odsetkami. Zygmunt Solorz-Żak informował wówczas, że w tej sytuacji sam będzie finansował rozwój Sferii.

Jesienią planowane jest odświeżenie oferty komórkowej Cyfrowego Polsatu. Nowa oferta ma być jeszcze mocniej związana z usługami telewizyjnymi, tak aby klienci otrzymywali korzyści z posiadania kilku usług.

Rodzinna Telefonia Komórkowa, projekt infrastrukturalnego operatora MVNO, miała na koniec marca 50 tys. użytkowników. Na koniec I kwartału 2009 roku Cyfrowy Polsat miał 2,8 mln abonentów telewizji cyfrowej. Łączna liczba użytkowników dekoderów Cyfrowego Polsatu wyniosła 3,19 mln.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)