Cyfrowy Polsat: usługi internetowe i nowa oferta telefonii

Cyfrowy Polsat: usługi internetowe i nowa oferta telefonii

Cyfrowy Polsat: usługi internetowe i nowa oferta telefonii
Źródło zdjęć: © Cyfrowy Polsat
12.06.2009 15:01, aktualizacja: 12.06.2009 15:15

Dominik Libicki, prezes Cyfrowego Polsatu, jest zadowolony z wyników sprzedażowych spółki w kwietniu i maju. W czerwcu największa platforma satelitarna może podjąć decyzję o współpracy ze Sferią, aby zaoferować nowe usługi. Jesienią planowane jest odświeżenie oferty telefonii komórkowej.

Obecnie poza telewizją Cyfrowy Polsat oferuje usługi telefonii mobilnej. Libicki zapowiadał wcześniej, że w czerwcu Cyfrowy Polsat podejmie decyzję o współpracy ze Sferią, z którą platformę łączy osoba głównego akcjonariusza, czyli Zygmunta Solorza-Żaka.

Cyfrowy Polsat planuje w 2009 roku rozszerzyć ofertę o Internet, prawdopodobnie w oparciu o sieć CDMA Sferii. W marcu Cyfrowy Polsat kupił 11% Sferii za 53,4 mln zł, ale przy braku akceptacji akcjonariuszy mniejszościowych dla tej transakcji odsprzedał je z odsetkami. Zygmunt Solorz-Żak informował wówczas, że w tej sytuacji sam będzie finansował rozwój Sferii.

Jesienią planowane jest odświeżenie oferty komórkowej Cyfrowego Polsatu. Nowa oferta ma być jeszcze mocniej związana z usługami telewizyjnymi, tak aby klienci otrzymywali korzyści z posiadania kilku usług.

Rodzinna Telefonia Komórkowa, projekt infrastrukturalnego operatora MVNO, miała na koniec marca 50 tys. użytkowników. Na koniec I kwartału 2009 roku Cyfrowy Polsat miał 2,8 mln abonentów telewizji cyfrowej. Łączna liczba użytkowników dekoderów Cyfrowego Polsatu wyniosła 3,19 mln.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)