Coraz więcej usług w Naszej-Klasie; Tylko po co?

Coraz więcej usług w Naszej-Klasie; Tylko po co?

Coraz więcej usług w Naszej-Klasie; Tylko po co?
Źródło zdjęć: © nasza-klasa
17.04.2009 14:30, aktualizacja: 17.04.2009 14:46

Dynamicznie zwiększająca się liczba użytkowników Naszej-Klasy to dla przedstawicieli tego serwisu z pewnością powód do zadowolenia. Niemniej co raz większym wyzwaniem będzie utrzymanie tych osób u na serwisie. Wczoraj NK poinformowała o nowej funkcjonalności, która powinna urozmaicić czas spędzony na przeglądaniu profili, a mianowicie "ocenianie zdjęć" i "albumy".

_ "Zdjęcia z ostatniej imprezy, świąt czy niedawnego urlopu nie muszą być przemieszane, stwórz dla nich odrębne albumy!" _ - ogłasza Nasza-Klasa, jednocześnie zapraszając do skorzystania z nowej usługi. Oprócz albumu na serwisie pojawiła się także możliwość oceny zamieszczanych fotografii. Każdy użytkownik ma możliwość wyrażenia swojej opinii o zdjęciu za pomocą pięciogwiazdkowej skali.

System szybkiego wyrażania opinii na temat zdjęć z powodzeniem stosują też inne serwisy. W Polsce jednymi z największych są np. Fotosik.pl - http://fotosik.pl (2,7 mln real users), czy Fotka.pl - http://fotka.pl (2,3 mln real users). Swoich sił na tym gruncie próbuje także Wirtualna Polska, która od września zeszłego roku promuje pod swoimi skrzydłami produkt Amisexy.wp.pl - http://amisexy.wp.pl, stworzony przez Mobiteam.

Obraz
© (fot. IDG)

Jak widać ocena zdjęć nie jest niczym nowym w sieci ( prawdopodobnie prekursorem był serwis Hotornot.com - http://hotornot.com, który powstał jeszcze w 2000 r. ). NK nie odkryła też prochu, decydując się na wprowadzenie takich usługi, jak np. powiadomienia o aktywnych znajomych, "pinezki" ( znane choćby z Flickr.com - http://flickr.com ), widget "wizytówka - http:///www.internetstandard.pl/news/170106/pokaz.swoj.profil.z.naszej.klasy.na.innych.serwisach.html" czy choćby "wirtualne prezenty" ( obecne już chyba na większości serwisów społecznościowych ).

Po co więc NK wprowadza rozwiązania, z których internauci korzystają już na innych serwisach? Jedną z przyczyn jest to, że o wprowadzanie np. oceny zdjęć zabiegają sami użytkownicy. Nasza-Klasa odwiedzana jest przez 9 mln użytkowników miesięcznie (real users) i nie sposób wprowadzić usługi, która jednocześnie zainteresowałaby ich wszystkich (oprócz oczywiście tych podstawowych, jak odnajdywanie dawnych znajomych). Z tego też powodu serwis kieruje wprowadzane funkcjonalności do konkretnych grup celowych. - "_ Staramy się też wprowadzać takie urozmaicenia, które pozwolą na tworzenie i/bądź umacnianie relacji" _ - mówi dla InternetStandard.pl Joanna Gajewska, rzecznik prasowy Naszej-Klasy. Opcja komentowania kierowana jest szczególnie do grupy 2. + ( która podobno szczególnie o nią zabiegała ).
Dlatego też, NK daje użytkownikom możliwość zadecydowania, czy chcą oni korzystać z wprowadzanych zmian czy nie. Osoby nie zainteresowane nowymi opcjami mogą je dezaktywować w edycji profilu. _ - "Zawsze przy w prowadzaniu nowych funkcji dajemy Użytkownikom możliwość zadecydowania, czy chcą z tych zmian skorzystać czy nie" _ - mówi J. Gajewska - _ "Oczywiście jest to też sposób uatrakcyjniania i poszerzania oferty portalu. Staramy się zaprezentować użytkownikom jak najszerszy wychlać różnorodnych narzędzi, by mogli z nich komponować pakiety najbardziej odpowiadające ich upodobaniom". _

Nasza-Klasa nieprzerwanie przyciąga nowych użytkowników. Według ostatnich wyników badania Megapanel PBI/Gemius w styczniu do społeczności przystąpiło kolejne 770 tys. osób, co pozwoliło serwisowi wyprzedzić drugi największy portal w Polsce - Wirtualną Polskę. Wygląda na to, że często stawiany zarzut, iż Nasza-Klasa w końcu się użytkownikom znudzi (bo w końcu znajdą oni już wszystkich swoich znajomych) póki co nie sprawdził się.

Źródło artykułu:internetstandard.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (92)