Chińczycy kupią 600 milionów iPhonów ?

Chińczycy kupią 600 milionów iPhonów ?

Chińczycy kupią 600 milionów iPhonów ?
20.11.2008 11:06, aktualizacja: 20.11.2008 11:25

Chiny to jeden z największych rynków zbytu dla Apple. Wstępne szacunki
podają, że firma z Cupertino mogłaby liczyć nawet na 600 milionów
użytkowników telefonu iPhone 3G

Obraz

Na dwoje babka wróżyła. Najnowszy telefon firmy Apple, iPhone 3G, będzie wkrótce dostępny w Chinach… albo nie. Operator China Mobile nie potrafi dogadać się z firmą z Cupertino w sprawie wprowadzenia aparatu do największego komunistycznego kraju na świecie.

Negocjacje między China Mobile a firmą Steve’a Jobsa trwają już od miesięcy. Jak dotąd nie wypracowano żadnego consensusu, mimo że media kilkakroć donosiły o zakończeniu rozmów. Najwyraźniej Apple ma słabych tłumaczy albo też to Chińczycy nie chcą przyjąć oferty. MarketWatch donosi, że ostatnio nastąpił postęp w negocjacjach, jednak nie wiadomo na czym miałby on polegać.

Chiny to jeden z największych rynków zbytu dla Apple. Wstępne szacunki podają, że firma z Cupertino mogłaby liczyć nawet na 600 milionów użytkowników telefonu iPhone 3G. Mogłaby gdyby udało jej się podpisać umowę z China Mobile. Podobno zdaniem szefa chińskiego operatora, Wanga Jianzhou, doszło już do wstępnego porozumienia z Apple. Jedyne co miałoby teraz czekać negocjatorów, to dogadanie szczegółów. No tak, ale diabeł tkwi właśnie w szczegółach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)