Huawei wdroży sieć szkieletową 100G dla Polkomtelu

Huawei wdroży sieć szkieletową 100G dla Polkomtelu
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

17.09.2013 15:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Huawei został wybrany przez Polkomtel do konstrukcji sieci szkieletowej 100G. Wdrożenie bazować będzie na rozwiązaniu Huawei SingleBackbone, opierającym się na routerach rdzeniowych oraz produktach WDM (technologia OTN).

Szybkie tempo budowy sieci LTE mogło przyczynić się do powstawania zatorów w istniejącej sieci szkieletowej Polkomtelu. Aby chronić przepływ danych, firma planuje instalację nowoczesnej, przygotowanej na przyszłe wyzwania sieci 100G, która pozwoli na wydajną i niezawodną obsługę usług FMC (fixed mobile convergence). Rozwiązanie SingleBackbone zapewnia wysoką przepustowość, uproszczoną obsługę i konserwację sieci dzięki synergii technologii IP (Internet Protocol) i OTN (Optical Transport Network). Zwłaszcza scalenie transferu między warstwami IP i OTN przyczynia się do znacznego wzrostu wydajności transmisji danych w sieci szkieletowej.

Duża przepustowość rozwiązania i wydajna obsługa wielu równoległych akcji umożliwi Polkomtelowi jednoczesne świadczenie mobilnych (GSM/HSPA/LTE) i stacjonarnych usług sieciowych (prywatne linie dla przedsiębiorstw).

_ - Synergia technologii transferu IP i OTN umożliwia konstrukcję sieci szkieletowych, przygotowanych na wyzwania nieustannie rosnącej ilości danych. Dzięki niej operatorzy mogą oferować najwyższą jakość usług godną systemów ultraszerokopasmowych, korzystając z bardziej wydajnej dystrybucji ruchu, bardziej niezawodnej ochrony i prostszej konserwacji sieci szkieletowych _ - mówi Hukewen, wicedyrektor Huawei ds. rozwiązań i marketingu na region Europy Środkowo-wschodniej i Skandynawii.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)