SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [01.06.2020 r.]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [01.06.2020 r.]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [01.06.2020 r.]
Źródło zdjęć: © autokult
Karolina Modzelewska
02.06.2020 02:31

Według Wiceministra cyfryzacji dezinformacja o 5G jest celowa i płynie ze Wschodu. Boeing również planuje latać w kosmos. Rozpoczęły się ćwiczenia Anakonda-20. Dzika przyroda wróciła na puste parkingi wokół Lotniska Chopina. Oto przegląd najważniejszych informacji dnia.

Według Wiceministra cyfryzacji Dezinformacja o 5G jest celowa i płynie ze Wschodu

Wanda Buk, obecny Wiceminister cyfryzacji przedstawiła swoje zdanie na temat teorii spiskowych o 5G. Poinformowała również, kto jej zdaniem stoi za ich kreowaniem.

Boeing również planuje latać w kosmos

Historyczny lot SpaceX i NASA na ISS zaostrzył apetyt innych przedsiębiorstw na podbój kosmosu. Już niedługo do grona firm oferujących takie usługidołączy Boeing, który planuje w tym celu wykorzystać statek kosmiczny Starliner.

Rozpoczęły się ćwiczenia Anakonda-20

Właśnie ruszyła ósma edycja ćwiczeń Anakonda, w której będzie uczestniczyć około 5000 żołnierzy Wojska Lądowego, Sił Powietrznych i Marynarki Wojennej. Ze względu na pandemię forma działań została zmieniona. W ćwiczeniach nie będą uczestniczyli żołnierze z wojsk sojuszniczych.

Dzika przyroda wróciła na puste parkingi wokół Lotniska Chopina

Ze wstrzymania lotów i zamknięcia lotnisk skorzystała dzika przyroda. Na parkingach wokół Lotniska Chopina wyrosła trwa i pojawiły się zające, polne ptaki, pszczoły i trzmiele. Wszystko dlatego, że podczas kwarantanny zrezygnowano ze stosowania chemicznych oprysków zabijających większość roślin.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)