Canon rozwija system Cinema EOS

Canon rozwija system Cinema EOS

Canon rozwija system Cinema EOS
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta
29.08.2012 14:33, aktualizacja: 29.08.2012 15:05

Canon rozszerza system Cinema EOS prezentując kamerę C100.

Obraz
© (fot. zdjęcie producenta)

Nowa kamera EOS C10. przeznaczona jest dla użytkowników, którzy zaczynają pracę z systemem Cinema EOS. Dodatkowo, nowa seria filmowych obiektywów oferuje wysoką jakość i wydajność, a dzięki mocowaniom EF i PL jest kompatybilna z praktycznie każdą kamerą stosowaną w branży produkcji filmowej. Wszystkie nowe produkty będę prezentowane podczas tragów IBC 2012, gdzie linia Cinema EOS będzie miała swoją europejską premierę.

Po kwietniowych zapowiedziach, firma Canon ogłosiła również europejską premierę kamery EOS C500. Skierowana zarówno do twórców filmowych, jak i całego przemysłu zajmującego się produkcją najwyższej jakości cyfrowych materiałów wideo, kamera EOS C500 pozwala na rejestrację materiału w rozdzielczości 4K (4096 x 2160 pikseli) i zapis w formacie RAW na urządzeniach zewnętrznych. Nieskompresowana rozdzielczość 4K, dodatkowo wykorzystuje pełen potencjał obiektywów filmowych EF (wspierających 4K), a mocowanie EF Cinema Lock ułatwia wymianę obiektywów w trakcie pracy.

EOS C50. wspiera także 12-bitowy RGB oraz sampling barw 4:4:4 podczas nagrywania 2K (2048x1080 pikseli). Tym samym oferuje bogactwo kolorów i wysoką kompatybilność w przetwarzaniu i pozwala na zastosowanie dodatkowych metod, takich jak np. chroma key. Obsługa do 120 klatek na sekundę, zarówno przy rozdzielczości 4K jak i 2K, daje możliwość kreatywnej i elastycznej pracy, pozwalając na rejestrowanie wysokiej rozdzielczości materiałów wideo, które można wykorzystać do tworzenia efektów specjalnych, takich jak zwolnione tempo. W połączeniu z logarytmiczną korekcją gamma (Canon Log Gamma) operatorzy powinni uzyskać satysfakcjonującą jakość i ekspozycję.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)