Debiut systemu Canon Cinema EOS

Debiut systemu Canon Cinema EOS
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

07.11.2011 11:41

Canon ogłosił wprowadzenie systemu Cinema EOS, wkraczając tym samym do branży produkcji filmowej. Ten profesjonalny system składa się z zaawansowanych obiektywów, cyfrowych kamer i lustrzanek.

System Canon Cinema EOS, który jest kompatybilny z szerokim wachlarzem obiektywów EF, zapewnia kinowym twórcom zupełnie nowe możliwości kreatywne.

Wraz z debiutem systemu Cinema EOS, Canon zaprezentował siedem nowych obiektywów filmowych 4. EF: cztery ze zmienną ogniskową i trzy ze stałą, które są uzupełnieniem oferty obiektywów do cyfrowych lustrzanek. Ogłoszono także wprowadzenie cyfrowej kamery z wymiennymi obiektywami EOS C300/C300 PL, wyposażonej w matrycę CMOS równoważną filmowi Super 35 mm. Canon ujawnił także, że pracuje nad nową lustrzankę cyfrową wyposażoną w pełnoklatkową matrycę CMOS 35 mm, która obsługuje nagrywanie wideo 4K.

Linia obiektywów filmowych 4K EF
System Cinema EOS składa się siedem nowych obiektywów filmowych 4. EF: cztery obiektywy ze zmienną ogniskową obejmujące szeroki zakres ogniskowych od 14,5 do 300 mm — po dwa modele z mocowaniem EF i PL — oraz trzy obiektywy ze stałą ogniskową i mocowaniem EF. Każdy z siedmiu nowych obiektywów oferuje w rozdzielczość optyczną 4K (4096 x 2160 pikseli) oraz zgodność z matrycami równoważnymi filmowi Super 35 mm. Ponadto, trzech obiektów o stałej ogniskowej można używać w połączeniu z aparatami wyposażonymi w pełnoklatkowe matryce 35 mm (więcej informacji można znaleźć w informacji prasowej poświęconej filmowym obiektywom EF).

Canon EOS C300/C30. PL to zupełnie nowa cyfrowa kamera wideo dostępna w dwóch wersjach: EOS C300, wyposażona w mocowanie EF, które zapewnia zgodność z szeroką gamą obiektywów składających się na bieżącą linię wymiennych obiektywów Canon EF, oraz EOS C300 PL z mocowaniem kompatybilnym ze standardowymi obiektywami PL. Kamera jest wyposażona w matrycę CMOS o rozdzielczości ok. 8,29 megapiksela, równoważną filmowi Super 35 mm.

Nowa lustrzanka cyfrowa z funkcją filmowania 4K (w przygotowaniu)
Lustrzanka cyfrowa nowej generacji, wyposażona w pełnoklatkową matrycę CMOS 35 mm i obsługująca nagrywanie wideo 4K* (z częstotliwością klatek 24P i kompresją Motion-JPEG), zapewni wyjątkową jakość obrazu, umożliwiając tworzenie kreatywnych, pełnych ekspresji zdjęć. Nie ustalono jeszcze nazwy produktu, specyfikacji ani daty premiery (więcej informacji można znaleźć w informacji prasowej poświęconej lustrzance cyfrowej).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)