Nowa lustrzanka Canon EOS 650D

Nowa lustrzanka Canon EOS 650D
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

08.06.2012 11:55, aktual.: 21.06.2016 12:56

Canon wprowadza do sprzedaży swoją najnowszą lustrzankę cyfrową EOS 650D wyposażoną w dotykowy ekran. Aparat dedykowany jest początkującym fotografom łącząc inteligentne, automatyczne tryby z szeregiem zaawansowanych ustawień.

*Canon wprowadza do sprzedaży swoją najnowszą lustrzankę cyfrową EOS 650D wyposażoną w dotykowy ekran. Aparat dedykowany jest początkującym fotografom łącząc inteligentne, automatyczne tryby z szeregiem zaawansowanych ustawień. *

EOS 650. jest pierwszym w historii aparatem z serii EOS, który posiada podwójny system AF, co zapewnia zarówno ostrość zdjęć, jak i ciągły, śledzący autofokus podczas filmowania. Sercem aparatu jest hybrydowa 18-megapikselowa matryca CMOS i mocny procesor DIGIC 5 z 14-bitową obróbką obrazu. Umożliwia to wykonywanie zdjęć w pełnej rozdzielczości z szybkością 5 klatek na sekundę.

Jego nowo zaprojektowana 18-megapikselowa hybrydowa matryca CMOS APS-C dobrze nadaje się do fotografowania w słabym świetle bez lampy błyskowej. Aparat posiada natywną czułość w zakresie od 10. do 12.800 ISO i możliwością rozszerzenia do 25.600 ISO.

Ulepszony AF z 9 krzyżowymi punktami cechuje duża skuteczność i precyzja, a hybrydowy system AF zapewnia ciągłe ustawienie ostrości w czasie nagrywania wideo i fotografowania w trybie Live View.

Aparat wyposażono w dotykowy i obrotowy ekran 7.7cm (3.0”) Clear View LCD II. Szybka reakcja ekranu oraz możliwość sterowania gestami, umożliwia łatwy dostęp do różnych trybów fotografowania, zmian ustawień czy użycia ekranu jako spustu migawki.

Na ekranie można wybrać punkty AF, śledzić twarze i obiekty, i precyzyjnie ustawić parametry obrazu poprzez ekran Quick Control.

Dwa zupełnie nowe ustawienia zlokalizowane na tarczy trybów pomogą początkującym fotografować w trudnych warunkach oświetleniowych. Pierwsze to tryb HDR z kontrolą tylnego oświetlenia, ułatwiający robienie zdjęć z jasnym tłem przez wykonanie trzech ujęć z różną ekspozycją i połączenie ich w jeden obraz HDR. Drugie rozwiązanie to tryb „Scena nocna z ręki”. Ułatwia on wykonanie wieczornych zdjęć bez statywu. Aparat wykonuje szybką serię czterech różnych zdjęć i łączy je w jedno.

EOS 650D – kluczowe cechy
• Hybrydowa matryca CMOS 18MP APS-C
• Filmy Full-HD z ręcznymi ustawieniami i ciągłym AF
• Zdjęcia seryjne z prędkością 5 kl./s
• Obrotowy i dotykowy ekran LCDII Clear View Touch
• ISO 100-12,800 z rozszerzeniem do ISO 25,600
• 9-punktowy AF
• Wbudowane sterowanie lampą błyskową

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)