Nowa lustrzanka Canon EOS 70D

Nowa lustrzanka Canon EOS 70D

Nowa lustrzanka Canon EOS 70D
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
02.07.2013 11:06, aktualizacja: 22.06.2016 11:32

Canon powiększył serię EOS o kolejny model - EOS 70D. Ten uniwersalny aparat stanowi połączenie nowej technologii obrazowania z rozbudowaną funkcjonalnością bezprzewodową i możliwościami kreatywnymi.

*Canon powiększył serię EOS o kolejny model -EOS 70D. Ten uniwersalny aparat stanowi połączenie nowej technologii obrazowania z rozbudowaną funkcjonalnością bezprzewodową i możliwościami kreatywnymi. *

EOS 70D został wyposażony w nową matrycę CMOS 20,2 MP APS-C. Jest on także pierwszą na świecie cyfrową lustrzanką posiadającą technologię Dual Pixel CMOS AF, która ma zapewnić płynny i dokładny autofocus (AF) podczas filmowania i szybki AF w czasie fotografowania w trybie Live View.

W połączeniu z 14-bitowym procesorem DIGIC 5. i 19-punktowym, krzyżowym w każdym punkcie systemem AF, EOS 70D rejestruje w pełnej rozdzielczości zdjęcia z prędkością 7 klatek na sekundę, co pozwala na zapisanie maksymalnie 65 plików JPEG oraz 16 zdjęć w formacie RAW podczas jednej serii. Ponadto, natywny zakres czułości od 100 do 12800 ISO pozwala na fotografowanie w słabym oświetleniu z użyciem krótszych czasów.

Nowa technologia Canon Dual Pixel CMOS AF umożliwia błyskawiczne ustawienie AF w czasie fotografowania w trybie Live View i płynne, dokładne ostrzenie podczas filmowania. Umożliwia ona utrzymanie ruchomych obiektów w ostrości i stworzenie profesjonalnie wyglądających efektów prowadzenia ostrości w filmie Full HD. Nowa technologia wykorzystuje zaawansowaną architekturę matrycy CMOS, gdzie w obrębie każdego piksela umieszczono dwie fotodiody. Obydwie mogą pracować niezależnie w celu ustawienia ostrości lub razem.

System AF zawiera 1. punktów krzyżowych rozmieszczonych szeroko na całej klatce, mając tym samym zapewnić szybki i dokładny AF – przystosowany do śledzenia ruchomych obiektów w fotografii sportowej lub dzikiej przyrody. System AF można skonfigurować, co pozwala dopasować się do fotografowanego obiektu. Punkty można ustawić indywidualnie, razem w małych grupach lub jako szeroką aktywną strefę przy bardziej nieprzewidywalnych sytuacjach.

Celownik optyczny z 98-procentowym pokryciem i 0,95. powiększeniem pozwala na kadrowanie i wizualizację ustawień poprzez elektroniczną nakładkę. Wygodnie rozmieszczona kontrola zapewnia szybki dostęp do najczęściej używanych ustawień, takich jak ISO, AF i pomiar światła. Odchylany ekran dotykowy LCD Clear View II ma rozmiar 7,7cm (3”) i rozdzielczość 1040 tys. punktów.

EOS 70. jest najnowszym modelem Canon z wbudowaną transmisją Wi-Fi, dającą swobodę w bezprzewodowym sterowaniu aparatem oraz udostępnianiu zdjęć. Używając Wi-Fi użytkownik może podłączyć się do aplikacji EOS Remote i sterować większością ustawień takich jak ISO, ekspozycja, ostrość i wyzwolenie migawki. Istnieje również możliwość zdalnej pracy w trybie Live View oraz podglądu i oceny zdjęć.

Canon EOS 70. posiada także wiele kreatywnych trybów, które umożliwiają łatwe tworzenie obrazów. Wbudowany HDR ułatwia fotografowanie w trudnych, bardzo kontrastowych sytuacjach - łączy trzy ekspozycje w jedną, rejestrując więcej szczegółów zarówno w światłach jak i w cieniach. W trybie wielokrotnej ekspozycji, fotografowie mogą połączyć do dziewięciu obrazów w jeden lub użyć jednego z wielu kreatywnych filtrów, szybko zmieniając styl i wygląd swoich zdjęć. Możliwe jest też eksperymentowanie z błyskiem bezprzewodowym, dzięki wbudowanemu transmiterowi, który pozwala sterować wieloma lampami Canon Speedlite EX.

EOS 70. pozwala także na tworzenie filmów w rozdzielczości Full HD (1920 x 1080p). Można wybrać różną ilość klatek na sekundę (30, 25 i 24 klatek/s lub 60 i 50 klatek/s w 720p) oraz różne opcje kompresji z myślą o postprodukcji i udostępnianiu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)