Brytyjski serwis Dopplr w rękach Nokii

Brytyjski serwis Dopplr w rękach Nokii

25.09.2009 12:00, aktual.: 25.09.2009 13:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nokia za sumę ok. 10-15 mln euro przejęła brytyski serwis społecznościowy adresowany do miłośników podróży

Firma Nokia coraz intensywniej interesuje się społecznościowym potencjałem internetu. Do portfela spółki trafił brytyjski serwis http://Dopplr.com, a już wcześniej zasiliły go inne produkty.

W ciągu ostatnich miesięcy Nokia przejęła niemiecką mobilną sieć społecznościową Celity.com, firmę Plum Ventures specjalizującą się w projektowaniu portali społecznościowych od podstaw oraz dodawaniu narzędzi społecznościowych do już istniejących witryn, a także berlińską firmą Bit-Side tworzącą programy i gry na telefony komórkowe.

Obraz
© (fot. Dopplr)

Wg nieoficjalnych informacji, za brytyjski serwis Dopplr Nokia zapłaciła ok 10-1. mln euro (tj. ok 22 mln USD). Warto zauważyć, że współtwórca serwisu oraz jego obecny CEO, Marko Ahtisaari, wcześniej był dyrektorem odpowiedzialnym za strategię projektowania w Nokii.

Społecznościowy serwis http://Dopplr.com adresowany jest do osób podróżujących i pozwala na wymianę informacji o planach, poradach oraz doświadczeń z pobytu w różnych miejscach na całym świecie. Co ciekawe, użytkownicy serwisu korzystać mogą z mobilnej społecznościowej aplikacji lokalizacyjnej, która jednak stworzona została pod iPhony, a nie słuchawki Nokii.

Na początku września, podczas imprezy Nokia World, firma zaprezentowała swoje dwa najnowsze produkty: Lifecasting oraz Social Messaging. Oba z nich służyć mają nawiązywaniu mobilnej komunikacji z użytkownikami różnych serwisów społecznościowych przy wykorzystaniu narzędzi lokalizacyjnych. Niewątpliwe ostanie zakupy Nokii związane są z realizacją tych projektów.

Źródło artykułu:internetstandard.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)