Mariaż Nokii i Facebooka?

Mariaż Nokii i Facebooka?

Mariaż Nokii i Facebooka?
17.02.2009 11:33

Zdaniem dziennika "The Wall Street Journal" szefostwa Nokii i Facebooka rozważają podjęcie współpracy, w ramach której niektóre elementy sieci społecznościowej miałyby zostać włączone do przyszłych urządzeń mobilnych.

Powołując się na własne źródła informacji, gazeta donosi, że w grę wchodziłaby implementacja kontaktów Facebooka. Dzięki takiemu rozwiązaniu podczas wywołania danego kontaktu byłoby od razu widać, czy kryjący się pod nim użytkownik jest zalogowany –. w ten sposób wiadomości mogłyby być wysyłane bezpośrednio na stronę profilu.

Podobno rozmowy są w toku od kilku miesięcy, z tym że Nokia wciąż zastanawia się, czy zawrzeć porozumienie z Facebookiem, czy zbudować własną platformę społecznościową. Najwięcej niejasności budzi ponoć kwestia przekazania przez Nokię danych jej użytkowników i tak zwanych wzorców zachowań, którymi Finowie nie chcą się z nikim dzielić. Pierwsze oficjalne informacje na temat rzekomych negocjacji zostaną ujawnione prawdopodobnie podczas konferencji Mobile World Congress 2009 w Barcelonie, która rozpoczęła się dziś i potrwa do 19 lutego.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)