Uwaga na podróbki Nokii!

Uwaga na podróbki Nokii!

Uwaga na podróbki Nokii!
Źródło zdjęć: © chip.pl
10.09.2013 12:00, aktualizacja: 10.09.2013 12:13

Na razie oferta smartfonów wyglądających PRAWIE jak Lumia 1020 pojawiła się na portalu Ebay.com, jednak wcale się nie zdziwimy, gdy jacyś przedsiębiorczy rodacy zaczną je sprzedawać również w Polsce.

Wygląd podróbki na pierwszy rzut oka niemal do złudzenia przypomina prawdziwy telefon Nokii. Jest żółta obudowa z charakterystycznym wybrzuszeniem z tyłu, jest 4. megapikseli... Zaraz zaraz, jakich pikseli? Klasyczny zabieg z lekką zmianą nazwy (buty Adidaxa...) tym razem został wykorzystany w nieco inny sposób. Zamiast pikseli mamy "plxele". Cokolwiek to znaczy.
Złośliwi twierdzą, że to na pewno jakiś nowy parametr wydajności wbudowanych głośniczków, bo pod tym względem –. jak widać na zdjęciach budowy wewnętrznej – chińska podróbka rzeczywiście może zaimponować. Wygląda niemal jak kolumna głośników w miniaturce. Widzimy tam też miejsce na dwie karty SIM. Natomiast tak naprawdę wbudowany moduł aparatu oferuje rozdzielczość... 2 milionów pikseli.
Żeby było śmieszniej, podróbka Nokii Lumia 102. działa pod Androidem 4.0. No, to już rzeczywiście bardzo mocno "prawie" jak oryginał...

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Apple iPhone 5S – wiemy już wszystko"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (41)