Blur anti-photography spray, czyli...sposób na paparazzi!

04.06.2007 21:00, aktual.: 05.06.2007 09:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W londyńskim Muzeum Nauki ( The Science Museum ) można obejrzeć wystawę pod tytułem "The Science of Spying". Poza typowo szpiegowskimi gadżetami znajdziemy na niej również takie ciekawostki jak "Blur anti-photography spray", czyli... aerozol zapewniający jego użytkownikowi ochronę przed paparazzi.

Osoby sławne są często "atakowane" przez żądnych sensacji fotografów prasowych ( paparazzi ). Z pewnością część z nich z chęcią zapłaciłaby dużo pieniędzy za możliwość zablokowania publikacji niektórych, czasami kompromitujących zdjęć. Być może rozwiązaniem tego problemu jest zaprezentowany na wystawie pod tytułem "The Science of Spyin" ( Muzeum Nauki w Londynie ) specjalny spray - Blur anti-photography spray. Podstawą jego działania są mikroskopijne cząsteczki o rozmiarach nanometrycznych, których zadaniem jest odbijanie światła lampy błyskowej. W efekcie na zdjęciu "zabezpieczona" twarz jest nieczytelna.

Warto przy tej okazji przypomnieć o mającym podobne zadanie rozwiązaniu filmy Hewlett-Packard. Mowa tu o systemie "privacy protection system" ( został zaprezentowany w 2004 roku ), którego "sercem" była specjalnie skonstruowana elektroniczna plakietka mająca za zadanie "ogłuszenie" znajdujących się w niewielkiej odległości cyfrowych aparatów fotograficznych. Urządzenie łączyło się z nimi za pomocą podczerwieni i "wymuszało" na ich oprogramowaniu automatyczne rozmazanie twarzy osoby dysponującej wspomnianą plakietką.

Czytelnicy zainteresowani wspomnianym sprayem oraz innymi ciekawymi gadżetami mają możliwość zobaczenia ich na własne oczy. Wystawa "The Science of Spyin" będzie bowiem otwarta do 2 września 2007 roku.

Witryna The Science Museum - http://www.sciencemuseum.org.uk

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)