Image Tuner - sposób na masową zmianę zdjęć

Image Tuner - sposób na masową zmianę zdjęć

Image Tuner - sposób na masową zmianę zdjęć
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta
14.06.2012 15:29, aktualizacja: 15.06.2012 10:06

Czasem mamy potrzebę zmiany rozmiaru lub nazwy zdjęcia. W przypadku kilku plików, nie ma większego problemu. Gorzej w sytuacji, w której zdjęć jest więcej.

Czasem mamy potrzebę zmiany rozmiaru lub nazwy zdjęcia. W przypadku kilku plików, nie ma większego problemu. Gorzej w sytuacji, w której zdjęć jest więcej. Oczywiście można to zrobić manualnie, plik po pliku, jednak to żmudna i niepotrzebna praca, którą oczywiście można zautomatyzować. Wystarczy posłużyć się odpowiednim oprogramowaniem, które umożliwi masowe wprowadzenie zmian.

Image Tuner to narzędzie do masowej zmiany nazw i rozmiarów plików graficznych. Umożliwia także konwersję pomiędzy najpopularniejszymi formatami oraz dodawanie znaków wodnych. Program jest całkowicie darmowy i można go stosować także komercyjnie. W niewielkim programie zaimplementowano bardzo szybki algorytm zmieniający rozmiar plików. Użytkownik ma możliwość wyboru szablonów, które pozwalają dostosować wybrane pliki do wymagań urządzeń przenośnych, odtwarzaczy DVD czy serwisów społecznościowych.

Program Image Tuner oferuje duże możliwości konfiguracji. Użytkownik może wybrać jakość obrazu, wyostrzenie, nasycenie barw, filtry, stopień kompresji oraz poziom przezroczystości znaku wodnego. Image Tuner obsługuje wiele popularnych formatów plików, takich jak JPEG, BMP, PNG, GIF, TIFF, PCX, a także CRW, CR2. RAW, NEF, DCR, X3F, ORF.

Niestety program nie jest dostępny w polskiej wersji językowej. Jednak interfejs jest na tyle prosty i intuicyjny, że nawet początkujący użytkownicy komputerów, powinni poradzić sobie z jego obsługą.

Image Tuner można pobrać z naszego katalogu programów, klikając na przycisk poniżej.

SW

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)