Bill Gates: umysł na miarę Einsteina

Bill Gates: umysł na miarę Einsteina

08.07.2008 08:30, aktual.: 08.07.2008 09:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Bill Gates został laureatem pierwszej Nagrody Einsteina, przyznawanej od bieżącego roku przez Uniwersytet Hebrajski w Jerozolimie oraz organizację Amerykańscy Przyjaciele Uniwersytetu Hebrajskiego ( AFHU ).

"Nagroda Einsteina to symbol ciągłości istnienia wielkich umysłów. Jest ona zainspirowana dziedzictwem Alberta Einsteina, jednego z ojców-założycieli naszego uniwersytetu, który zrewolucjonizował ludzkie rozumienie świata" - powiedział profesor Menachem Magidor, rektor uniwersytetu. "Bill Gates jest najbardziej godny tej nagrody. Podobnie jak Einstein jest liderem, który działa zarówno na rzecz postępu, jak i walczy z ludzkim cierpieniem" - dodał profesor.

Z kolei prezes AFHU, George A. Schieren, oświadczył: "Mamy zaszczyt uhonorować Billa Gatesa, który nie tylko zrewolucjonizował przemysł IT, ale wywarł też olbrzymi pozytywny wpływ na życie milionów ludzi na całym świecie. Walczy on z głodem, brakiem środków do życia i zagrożeniami dla zdrowia".

Uniwersytet Hebrajski to najstarszy uniwersytet Izraela. W skład jego pierwszej Rady Zarządzającej wchodzili m.in. Albert Einstein i Zygmunt Freud. Wśród absolwentów uczelni można wymienić prezydenta Mosze Kacawa, premierów Baraka, Szarona i Olmerta, aktorkę Natalie Portman, pisarza Amoza Oza czy trzech noblistów z 2004 roku - Davida Grossa ( fizyka ), Aarona Ciechanowera i Awrama Herszko ( obaj otrzymali nagrodę z chemii ).

Gates odbierze nagrodę w grudniu, podczas gali w Nowym Jorku.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)