Bill Gates bardziej podziwiany niż Papież

Bill Gates bardziej podziwiany niż Papież

Bill Gates bardziej podziwiany niż Papież
Źródło zdjęć: © AFP
19.01.2011 14:04, aktualizacja: 19.01.2011 14:21

Amerykański dziennik USA Today, wspólnie z Uniwersytetem Gallupa zapytali Amerykanów kogo najbardziej podziwiają. Okazuje się, że Bill Gates wyprzedził w tym rankingu takie osobistości jak Dalai Lama czy Papież

W telefonicznym badaniu 101. osobom zadano pytanie "Jakiego mężczyznę, żyjącego gdziekolwiek na świecie, najbardziej podziwiasz". Pierwsze trzy miejsca wskazują na silnie obecny w Amerykanach patriotyzm, ponieważ zajęli je prezydenci USA: Barack Obama, George W. Bush i Bill Clinton. Ciekawostką jest jednak obecność na piątym miejscu Billa Gatesa, który znalazł się tuż przed Papieżem i aż o pięć miejsc przed Dalajlamą.

Obraz
© (fot. AFP)
  1. Barack Obama: 22 proc.
  2. George W. Bush: 5 proc.
  3. Bill Clinton: 4 proc.
  4. Nelson Mandela: 2 proc.
  5. Bill Gates: 2 proc.
  6. Pope Benedict XVI: 2 proc.
  7. Rev. Billy Graham: 2 proc.
  8. Jimmy Carter: 2 proc.
  9. Glenn Beck: 2 proc.
  10. The Dalai Lama: 1 proc.

Wysoka pozycja założyciela Microsoftu wynika zapewne z faktu, że od kilku lat Gates zaczyna być bardziej kojarzony z fundacją charytatywną, którą prowadzi wraz z żoną, niż z koncernem z Redmond. Nie bez znaczenia na decyzję Amerykanów pozostał zapewne również fakt zaangażowania Billa Gatesa we wspólną akcję z Warrenem Buffettem - namówili oni kilku miliarderów do przekazania większej części majątku potrzebującym.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)