Bill Gates musiał skasować konto na Facebooku

Bill Gates musiał skasować konto na Facebooku

Bill Gates musiał skasować konto na Facebooku
29.07.2009 12:08, aktualizacja: 29.07.2009 12:43

Założyciel i były szef Microsoftu gościł niedawno w Indiach, gdzie odbierał nagrodę za działalność charytatywną, którą prowadzi wraz z żoną w ramach fundacji Billa i Melindy Gates. W trakcie tej wizyty Gates oświadczył między innymi, że został zmuszony do skasowania konta w serwisie społecznościowym Facebook

Powodem, dla którego były szef giganta z Redmond musiał usunąć konto jest ogromna liczba osób, które chciały dodać go do znajomych. "Jakieś dziesięć tysięcy osób chciało zostać moimi przyjaciółmi" - wyznał Gates. Były szef Microsoftu został w ostatnich dniach "zasypany" wiadomościami od osób, o których nie mógł sobie przypomnieć czy są jego znajomymi.

Obraz
© (fot. AFP)

Obsługa profilu w serwisie Facebook zabierała Gatesowi zbyt wiele czasu. Jak sam wspomniał nie jest on aż tak "technologicznym" człowiekiem, żeby cały dzień spędzać przed komputerem, po czym dodał, że lubi czytać prasę nie tylko technologiczną, na co nie miał czasu z powodu konieczności zajmowania się Facebookiem.

Pomimo usunięcia profilu przez Billa Gatesa, nadal pozostają aktywne konta jego fanów, do których zapisało się już ponad 1. 000 użytkowników. Natomiast konto fundacji Państwa Gatesów ma już ponad 34 000 "znajomych".

Również w Polsce konta znanych osób, instytucji lub państw są bardzo popularne. Poniżej prezentujemy ranking 1. najpopularniejszych kont w serwisie Nasza-klasa.

Miejsce 10 - Celebryci
Może nie mają największej liczby znajomych, jednak przewijają się na Naszej-Klasie w dużych ilościach.. Wpisanie hasła Doda, czy nawet precyzyjniej Dorota Rabczewska powoduje, iż wyszukiwarka portalu reaguje komunikatem „Do Twojego zapytania pasuje zbyt wiele wyników –. podaj dokładniejsze kryteria wyszukiwania.” Nieco lepiej wygląda sytuacja Joli Rutowicz – znaleźliśmy około 300 profili. Praktycznie nie ma żadnej znanej osoby z polskiej sceny, której nie założono by profilu.

Miejsce 9 - Cała Polska
Po wpisaniu w wyszukiwarkę znajomych frazy „cała Polska”. otrzymujemy komunikat, iż liczba profili do wyświetlenia jest zbyt duża. Musimy zatem uzbroić się w cierpliwość, aby odnaleźć właściwy profil. Mimo tego, że nie jest on specjalnie atrakcyjny – zawiera tylko podstawowe informacje o naszym kraju – zebrał już prawie 155 tysięcy znajomych.

Obraz

Miejsce 8 - Zwolennicy Gadu-Gadu
Na frazę Gadu-Gadu wyszukiwarka Naszej-Klasy zwraca 54. kont, przy frazie „Zwolennicy Gadu-Gadu” otrzymamy już tylko 34 wyniki. Niektóre konta są martwe i nie zgromadziły żadnego znajomego, a niektóre z nich to konta prywatnych osób, których nazwiska zawierają litery „GAD”. Najpopularniejsze konto miłośników komunikatora, zgromadziło jednak niecałe 190 tysięcy znajomych.

Miejsce 7 - Fanklub Roberta Kubicy
Nasz mistrz formuły pierwszej radzi sobie całkiem dobrze na Naszej Klasie. Naliczyliśmy niecałą setkę jego fanklubów, które mają bardzo różną liczbę znajomych. Są takie, które zgromadziły 100 znajomych, takie które mają 2000, ale także po 22.000. Najliczniejszy fanklub Roberta Kubicy zdołał jednak zebrać nieco ponad 190 tysięcy znajomych i zbliża się do następnego w zestawieniu Czesia. Co ciekawe, ilość profili podpisanych jako „Robert Kubica” i przedstawiających na zdjęciu naszego sportowca jest niewiele mniejsza, od liczby jego fanklubów. Miejsce 6 – Czesio Czesław
Tutaj, podobnie jak w przypadku Gadu-Gadu, odnalezienie właściwego konta nie jest proste. Zbyt duża ilość profili zawiera zwrot Czesio lub Czesław, aby wyszukiwarka podała nam konkretne wyniki. Popularny bohater z telewizyjnej kreskówki „Włatcy Móch”. zgromadził niecałe 200 tysięcy znajomych.

Obraz
© (fot. Ze strony www.wlatcy.pl)

Miejsce 5 - Piwosze z całej Polski
Po popularności tego profilu można stwierdzić, iż piwo jest ulubionym trunkiem Polaków. Konto nie jest dostępne w wyszukiwarce, a jego właściciele wymagają od chętnych osób spełnienia warunku pełnoletniości. Mimo pewnych utrudnień, zebrali już ponad 21. tysięcy znajomych. Żadne inne konto o podobnej tematyce, do dostępne przez wyszukiwarkę nie przekroczyło progu 1000 znajomych.

Miejsce 4 – Odrobina szczęścia w 2009 roku
Widać, ze Polakom szczęścia nigdy nie za wiele. Na początku roku szukało go aż 286 tysięcy użytkowników Naszej Klasy. Z charakterystyki profilu możemy się dowiedzieć, że szczęście ma 31 lat i jest mężczyzną – to oczywiście dane, które podał założyciel konta. Miejsce 3 - Podkowa na szczęście
Skoro już szukać szczęścia, to czemu ograniczać się tylko do jego odrobiny i tylko w 200. roku? Konto dla poszukujących szczęścia na dłużej zebrało ponad 380 tysięcy fanów. Mamy nadzieję, że wszyscy z nich są w pełni szczęśliwi.

Miejsce 2 – Jozin z Bazin
Swego czasu o Jozinie z Bazin słyszeli niemal wszyscy. Kultowe filmiki krążące po Sieci były oglądane nie raz, a piosenkę produkcji czeskiego kabaretu dało się słyszeć w rozgłośniach radiowych. Na Naszej-Klasie znajdziemy całą masę tak zatytułowanych profili. Dwa z nich wyróżniają się bardzo mocno. Jeden z nich zgromadził niecałe 21. tysięcy znajomych, a drugi niecałe 410 tysięcy – łączny wynik jest naprawdę imponujący. Oprócz szczęścia, potrzebny jest nam także humor.

Obraz

Miejsce 1 – Jan Paweł II
„Na Zawsze w Naszych Sercach”. bo tak dokładnie nazywa się profil w całości poświęcony jest osobie Papieża, Jana Pawła II. Znajdziemy w nim galerię 140 zdjęć Jana Pawła II, oraz krótki opis jego osoby i życia. W chwili pisania tego zestawienia konto poświęcone naszemu Papieżowi miało 1.266.532 znajomych. Nie jest to jedyne konto poświęcone naszemu Papieżowi. Kont zatytułowanych „Jan Paweł II” znajdziemy kilkaset, niektóre z nich liczą sobie nawet kilkadziesiąt tysięcy znajomych.

Obraz

Źródło: Dziennik / WP

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)