Bill Gates ufunduje program testów na koronawirusa

Bill Gates ufunduje program testów na koronawirusa

Bill Gates ufunduje program testów na koronawirusa
Źródło zdjęć: © East News | AFP PHOTO / FABRICE COFFRINI
Bolesław Breczko
09.03.2020 20:23

Drugi najbogatszy człowiek na świecie, Bill Gates, ufunduje program zdalnego testowania na obecność koronawirusa. Program dotyczy jedynie rejonu amerykańskiego miasta Seattle.

Założyciel Microsoftu, poprzez Fundację Billa i Melindy Gates, ufunduje program zdalnych testów na obecność koronawirusa SARS-CoV-2. Mieszkańcy obszaru Seattle będą mogli wykonać wymaz z nosa, a następnie wysłać próbkę do laboratorium.

- Wyniki mają być znane już po dwóch dniach od wykonania testu - powiedział w wywiadzie dla Seattle Times Scott Dowell, szef zespołu ds. koronawirusa w Fundacji Gatesów.

W regionie Seattle odnotowano do tej pory 71 przypadków zakażeń koronawirusem i 15 zgonów z powodu choroby COVID-19. Prawdziwa liczba zakażonych może być jednak znacznie wyższa. Trevor Bedford biolog z Centrum Badania Nowotworów Freda Hutchinsona oszacował, że przypadków zakażeń w Seattle może być nawet 300, co może się rozwinąć do 12 tysięcy do końca marca.

Scott Dowell powiedział w wywiadzie dla Seattle Times, to co eksperci powtarzają od początku epidemii, że w tym momencie najważniejsze jest zidentyfikowanie zakażonych i umieszczenie ich w kwarantannie, aby nie roznosili wirusa dalej.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)