Bezpieczny, szyfrowany dysk zewnętrzny Prestigio Data Safe Pro

Bezpieczny, szyfrowany dysk zewnętrzny Prestigio Data Safe Pro

Bezpieczny, szyfrowany dysk zewnętrzny Prestigio Data Safe Pro
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
20.12.2011 15:53

Prestigio wprowadził do oferty dysk zewnętrzny Data Safe Pro, wyposażony w system szyfrowania AES oraz Write Protection, które zabezpieczają przechowywane na dysku dane zarówno przed wirusami jak i niepowołanym dostępem osób trzecich.

Prestigio Data Pro Safe to dysk, który zapewnia danym podwójną ochronę. Po pierwsze urządzenie korzysta z systemu szyfrowania AES (Advanced Encryption Standard). AES zabezpiecza dane przed dostępem osób trzecich i umożliwia ich odczyt tylko pod warunkiem wprowadzenia poprawnego kodu PIN. Kolejnym czynnikiem chroniącym przechowywane informacje jest system Write Protection, który zabezpiecza przed ich niekontrolowanym wymazaniem czy modyfikacją. Jest to szczególnie istotne, gdy komputer korzysta z połączenia sieciowego, w związku z czym dane zgromadzone na dysku mogą być zagrożone przez obecne w sieci wirusy i złośliwe oprogramowanie.

Dysk zewnętrzny Prestigio Data Pro Safe wyróżnia się także innymi cechami. Urządzenie posiada wygodny ekran pojemnościowy oparty na technologii OLED, który pozwala z łatwością wprowadzić PIN czy w komfortowy sposób zarządzać nawigacją oraz przechowywaniem informacji. Dysk Prestigio wyposażony jest także w łącze USB 3.0 SuperSpeed, które pozwala na szybki transfer danych z prędkością 5Gbit/s. Co więcej, dysk nie wymaga instalowania dodatkowego oprogramowania czy sterowników i jest kompatybilny z większością dostępnych oprogramowań.

Dysk posiada także funkcję Master-key, która pozwala na odzyskanie danych w przypadku fizycznego uszkodzenia dysku lub zgubienia kodu PIN. Dostępny będzie w dwóch wariantach, o pojemności 500GB i 750GB.

Premiera urządzenia na polskim rynku nastąpi w styczniu 2012.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)