Secure-Me - super bezpieczny Firefox

Secure-Me - super bezpieczny Firefox

Secure-Me - super bezpieczny Firefox
Źródło zdjęć: © Mozilla
01.03.2010 12:30, aktualizacja: 01.03.2010 12:48

Firma Network Intercept przygotowała dla internatów w Wielkiej Brytanii przeglądarkę na bazie Firefoksa. Jej główną zaletą jest bezpieczeństwo. Secure-Me, za którą w najtańszej wersji trzeba zapłacić blisko 40 funtów powstała z myślą m.in. o przeprowadzaniu bezpiecznych transakcji online.

Secure-Me łączy się z Internetem po uprzednim ustanowieniu zaszyfrowanego kanału ze zlokalizowaną w Stanach Zjednoczonych chmurą Network Intercept. Surfowanie po zasobach Internetu odbywa się z wyłącznie za jego pośrednictwem.

Według producenta Secure-Me, dzięki takiemu rozwiązaniu podczas sesji użytkownika blokowane są domeny, które grożą zainfekowaniem komputera, a złośliwe oprogramowanie nie ma dostępu do osobistych danych użytkownika. W przeglądarkę wbudowano też oprogramowanie antywirusowe Clam-AV, a specjalny mechanizm eliminuje sprzętowe lub programowe keyloggery. Prócz tego przeglądanie serwisów odbywa się szybciej.

Bezpieczeństwo nie jest tanie. Za Secure-Me w wersji na peceta trzeba zapłacić 39,9. funtów i tyle samo opłaty rocznej za serwis. Jeszcze droższa jest przeglądarka w wersji przenośnej. Jej cenę ustalono na 89,95 funtów (+39,95 funtów opłaty rocznej). Wersja przeznaczona na smartfony jest dostępna za 14,95 funtów (+14,95 funtów opłaty rocznej). Producent aplikacji zapowiedział też przygotowanie wersji na iPhone'a.
Według Network Intercept obecnie z przeglądarki korzysta około 1. tys. osób w Stanach Zjednoczonych.
Secure Me to druga, po Comodo Dragon przeglądarka, której twórcy postawili na bezpieczeństwo. "Waran z Comodo" zbudowała zajmująca się bezpieczeństwem firma Comodo sama aplikacja bazuje na silniku renderującym Chrome'a - WebKit. Bezpieczniejsza wersja przeglądarki Google'a nie ma wbudowanego systemu obsługi rozszerzeń. Przeglądarkę Comodo Dragon można pobrać dla systemów Windows XP, Vista i 7.

Więcej informacji - Secure Me

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)