Zewnętrzny dysk z innowacyjnym wyświetlaczem

Zewnętrzny dysk z innowacyjnym wyświetlaczem

Zewnętrzny dysk z innowacyjnym wyświetlaczem
Źródło zdjęć: © Verbatim
14.10.2009 14:37

Na polskim rynku dostępny jest nowy dysk twardy Verbatim InSight, którego wyświetlacz pokazuje nazwę napędu oraz dostępną przestrzeń bez potrzeby korzystania ze źródła zasilania. Zewnętrzny dysk w formacie 2,5” pokryty jest czarnym lakierem fortepianowym i może być wykorzystywany zarówno przez użytkowników systemu Windows, jak i Mac. Urządzenie o pojemności 500 GB dostępne jest w sugerowanej cenie detalicznej 520 zł

Wyświetlacz o rozmiarach 2. x 128 pikseli został stworzony w technologii ChLCD (cholesteric liquid crystal display – ciekłokrystaliczny wyświetlacz cholesterolowy), która umożliwia wyświetlanie informacji bez użycia zewnętrznego źródła zasilania. Dzięki możliwości wyboru dowolnej nazwy napędu użytkownik może bez trudu kontrolować ilość wolnego miejsca na dysku oraz równie łatwo zidentyfikować jego zawartość.

Obraz
© (fot. Verbatim)

Dysk twardy InSight waży 164 gramy i mierzy 153 mm x 87 mm x 16 mm, co ułatwia jego przechowywanie i sprawia, że jest wygodnym urządzeniem przenośnym. Dane przesyłane są z prędkością do 480 Mbit/s za pośrednictwem złącza USB 2.0, przez które dysk jest również zasilany. InSight pracuje z prędkością 5400 obrotów na minutę i jest wyposażony w 8 MB pamięci cache. W pakiecie znajduje się oprogramowanie Nero BackItUp Essentials, które pozwala na szybkie i łatwe tworzenie kopii zapasowych. Zestaw umożliwia również szyfrowanie danych i zabezpieczenie ich hasłem, co zapewnia skuteczną ochronę przed nieautoryzowanym dostępem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)