Wypróbuj za darmo Norton Identity Safe

Wypróbuj za darmo Norton Identity Safe

08.02.2012 11:55, aktual.: 08.02.2012 13:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Usługa pozwala przechowywać i synchronizować dane logowania, hasła, dane kart kredytowych oraz inne informacje z formularzy internetowych, różnych wyszukiwarek i urządzeń.

Symantec udostępnił publiczną wersję testową, bezpłatnej usługi Norton Identity Safe z obsługą chmury. Pozwala ona łatwo i bezpiecznie przechowywać i synchronizować dane logowania, hasła, dane kart kredytowych oraz inne informacje z formularzy internetowych, różnych wyszukiwarek i urządzeń.

Wersję beta można pobrać bezpłatnie pod adresem IdentitySafe-beta.norton.com. Usługa ta zapewnienia bezpieczeństwo tożsamości oraz ochronę haseł stosowanych w różnych serwisach i na różnych urządzeniach.

Dziś musimy zapamiętywać wiele danych logowania i haseł zapewniających dostęp do ulubionych serwisów internetowych, bankowości elektronicznej, e-sklepów itp. witryn, by nie narażać się na ryzyko utraty danych osobowych. Z badań przeprowadzonych przez Symantec wynika, że aż 3. proc. użytkowników wciąż zapisuje gdzieś swoje hasła (np. w notesie) a 45 proc. używa tych samych haseł w różnych serwisach. Działania takie zwiększają ryzyko utraty danych, gdyż hakerzy, którzy złamią hasło w jednym serwisie, uzyskują dzięki temu dostęp do wszystkich kont. Aby pomóc użytkownikom w rozwiązaniu tych problemów, wersja beta usługi Norton Identity Safe zapewnia prosty i bezpieczny sposób zarządzania hasłami używanymi w komputerach z systemem Windows, urządzeniach z systemem iOS oraz w urządzeniach z systemem Android - Aby uzyskać dostęp do usługi na urządzeniach mobilnych należy zainstalować wersję beta aplikacji w wersji Mobile Edition. Aplikacje mobilne stanowią dopełnienie oprogramowania klienckiego, które trzeba pobrać
i zainstalować na komputerze osobistym przed zainstalowaniem aplikacji mobilnych.

Wersja beta usługi Norton Identity Safe oferuje następujące funkcje:
- Uproszczone zarządzanie hasłami - eliminuje uciążliwą konieczność pamiętania wielu danych logowania i haseł, trzeba jedynie zapamiętać jedno hasło główne.
- Uproszczona obsługa - usługa wyświetla dane logowania w postaci miniatur, umożliwiając zalogowanie się do wybranego serwisu poprzez kliknięcie na określonej miniaturze, a w przypadku użytkowników urządzeń mobilnych i tabletów - po prostu poprzez dotknięcie ekranu.
- Funkcja Share Via - pozwala bezpiecznie udostępniać treści online poprzez wysyłanie adresów internetowych bezpośrednio z poziomu usługi Norton Identity Safe, za pomocą poczty elektronicznej i modułów dodatkowych (plug-in) do serwisów społecznościowych.
- Automatyczna synchronizacja danych logowania między różnymi urządzeniami - pozwala zapisać hasło w jednym urządzeniu i łatwo logować się z innego urządzenia.
- Bezpieczne wyszukiwanie - dzięki tej funkcji można korzystać z wyszukiwarki i przeglądać rankingi serwisów bezpośrednio w wynikach wyszukiwania, co pozwala sprawdzić czy dany serwis internetowy jest bezpieczny jeszcze przed jego odwiedzeniem.

Wersja beta usługi Norton Identity Safe jest także wyposażona w funkcję Norton Safe Web, która pomaga chronić dane uwierzytelniające przed ujawnieniem w niebezpiecznych serwisach internetowych. Funkcja Norton Safe Web, która ma za zadanie dokonywać starannej analizy serwisu w celu wykrycia ewentualnych zagrożeń bezpieczeństwa, korzysta z sieci milionów punktów końcowych usługi Norton Community Watch, które automatycznie przekazują w czasie rzeczywistym podejrzane adresy internetowe do analizy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)