Ballmer twierdzi, że iPhone nie nadaje się do przeglądania sieci

Ballmer twierdzi, że iPhone nie nadaje się do przeglądania sieci

Ballmer twierdzi, że iPhone nie nadaje się do przeglądania sieci
Źródło zdjęć: © Wikipedia
26.10.2009 10:32, aktualizacja: 26.10.2009 13:44

Steve Ballmer – dyrektor generalny firmy Microsoft, stwierdził w związku z premierą Windows 7, że “internet został zaprojektowany z myślą o komputerach osobistych, a nie z myślą o iPhone’ach“. Ballmer dodał później, że z tego powodu istnieje tyle aplikacji dla tego telefonu, gdyż wszystkie one próbują sprawić aby sieć wyglądała porządnie na jego ekranie.

Steve Ballmer - dyrektor generalny firmy Microsoft, stwierdził w związku z premierą Windows 7, że "internet został zaprojektowany z myślą o komputerach osobistych, a nie z myślą o iPhone'ach". Ballmer dodał później, że z tego powodu istnieje tyle aplikacji dla tego telefonu, gdyż wszystkie one próbują sprawić aby sieć wyglądała porządnie na jego ekranie.

Wiele osób zastanawia się dlaczego za przykład posłużył właśnie iPhone. Jeżeli brać pod uwagę niewielkie rozmiary ekranu, ograniczenia w odtwarzaniu niektórych treści multimedialnych, czy wreszcie brak klawiatury, to równie dobrze można by zarzucić coś takiego wszystkim smartfonom.

Obraz
© (fot. AFP)

Tak na prawdę Ballmer nie wziął pod uwagę, że te aplikacje na iPhone'a są z reguły bardziej zaawansowane niż typowa strona WWW. Z drugiej strony użytkownicy smartfonów często narzekają na szybkość przeglądania sieci. Według ostatnich danych firmy Gomez Inc. użytkownicy smartfonów oczekują, że serwisy internetowe będą się ładować na ich telefonach z taką szybkością, jak na komputerach PC. Niestety rzeczywistość najczęściej jest zupełnie inna. 48. stwierdziło, że miało problemy z przeglądaniem sieci, gdyż serwis internetowy nie był przystosowany do wyświetlania na małym ekranie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)