AVG 8.0 - Bezwzgledny dla szkodników, przyjazny dla użytkownika

AVG 8.0 - Bezwzgledny dla szkodników, przyjazny dla użytkownika

AVG 8.0 - Bezwzgledny dla szkodników, przyjazny dla użytkownika
Źródło zdjęć: © AVG
27.02.2008 12:22, aktualizacja: 27.02.2008 15:28

AVG Technologies wprowadził n arynek AVG 8.0, nową wersję swojego
flagowego pakietu ochrony przed zagrożeniami internetowymi,
przeznaczoną dla klientów indywidualnych, klientów z sektora MŚP oraz
dla małych firm

Oprócz ochrony przed zagrożeniami internetowymi, które zapewnia LinkScaner, dodane zostały nowe istotne funkcje, jak wielokanałowy mechanizm skanowania plików, który pozwala na szybsze skanowanie, dzięki podniesieniu wydajności nowoczesnego sprzętu komputerowego z kilkoma dyskami twardymi; nowe moduły do ochrony przed rootkitami i atakami na system; bezpieczeństwo podczas korzystania z komunikatorów MSN i ICQ; wykrywanie zakażonych plików i całkowicie zmieniony interfejs użytkownika. Nowy interfejs pozwala początkującym użytkownikom na uzyskanie pełnej automatycznej ochrony, natomiast użytkownikom zaawansowanym na dostosowanie działania produktu do własnych preferencji.

Poniżej podsumowanie nowych i ulepszonych funkcji:
· Nowy interfejs użytkownika – pozwala na bardziej intuicyjne użycie zarówno przez początkujących jak i zaawansowanych użytkowników.
· Nowy, wysokowydajny mechanizm skanowania plików – firma AVG dokonała istotnych zmian w budowie mechanizmu skanującego, tworząc go od podstaw w celu polepszenia jego działania i szybkości skanowania komputerów z wieloma dyskami twardymi, jednocześnie zmniejszając jego wymagania sprzętowe i ułatwiając obsługę.
· Nowa technologia Anti-Exploit – AVG 8.0 zawiera opatentowaną technologię LinkScanner Safe Surf, która stworzona została w celu ochrony użytkowników przed automatycznym pobieraniem przez komputer szkodliwych treści z zainfekowanych stron internetowych, natomiast mechanizm Safe Serach zintegrowany z przeglądarkami Internet Explorer i Firefox oflagowuje zawierające zagrożenia wyniki wyszukiwania uzyskane przy wykorzystaniu przeglądarek Google, Yahoo i MSN.
· New Web Shield – Uzupełnia ochronę zapewnianą przez Safe Surf i Safe Search. Moduł Web Shield skanuje pliki, dane i dokumenty podczas pobierania, w celu uzyskania pewności, że są wolne od szkodliwych treści.
· Nowy Anti-Rootkit – Nowy moduł, który usuwa oraz chroni przed rootkitami, szczególnie groźną formą złośliwego oprogramowania, w niewidoczny sposób infekującego komputery. Rootkity pozwalają cyberprzestępcom na przejęcie kontroli nad zainfekowanymi komputerami.
· Nowy Firewall – Nowy firewall AVG, znacząco ulepszony w stosunku do poprzedniej wersji, zaprojektowany został w celu ochrony komputerów przed nieautoryzowanym wejściem za pośrednictwem wewnętrznej lub zewnętrznej sieci, chroni również przed hackerami.
· Ulepszony Anti-Virus – AVG 8.0 pozwala na lepsze wykrywanie ukrytych wirusów, szybsze skanowanie oraz bardziej intuicyjne planowanie skanowania.
· Poprawiony Resident Shield – Pozwala na jednoczesne skanowanie podczas otwierania wielu plików naraz.
· Anti-Spam – moduł przeciw-spamowy w AVG 8.0 został ulepszony o szybsze działanie i co za tym idzie pozwala na szybsze dostarczanie poczty elektronicznej.

Wersja dla pojedynczego użytkownika AVG 8.0 jest dostępna od 27 lutego i kosztuje 44,99 EURO (+ VAT). Opatrzona jest licencją dla jednego użytkownika oraz roczną subskrypcją na nieograniczoną liczbę aktualizacji programu. AVG 8.0 działa na komputerach z systemem operacyjnym Windows zarówno 32- jak i 64-bitowych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)