Przeglądarka Mozilla Firefox 8.0 do pobrania. Co nowego?

Przeglądarka Mozilla Firefox 8.0 do pobrania. Co nowego?

Przeglądarka Mozilla Firefox 8.0 do pobrania. Co nowego?
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
08.11.2011 10:29, aktualizacja: 08.11.2011 11:57

Mozilla udostępniła na swoich serwerach najnowszą wersję przeglądarki internetowej Firefox. W wersji ósmej podjęto próbę rozwiązania zdecydowanie największych bolączek programu...

Mozilla udostępniła na swoich serwerach najnowszą wersję przeglądarki internetowej Firefox. W wersji ósmej podjęto próbę rozwiązania zdecydowanie największych bolączek programu - problemów z kompatybilnością rozszerzeń, związanych z przyspieszonym cyklem wydawniczym oraz powolnym działaniem i pożeraniem ogromnych zasobów systemowych.

Mozilla Firefox 8.0 oferuje kreator, który wyświetla się przy pierwszym uruchomieniu przeglądarki i sprawdza, które dodatki są zgodne z programem, a które nie. Jeśli dostępne są aktualizacje, od razu można je przeprowadzić. Niekompatybilne dodatki są teraz automatycznie wyłączane, a gdy pojawią się stosowne aktualizacje, zostaną uruchomione.

Wśród nowości znalazł się Twitter, dodany do okna wyszukiwania. Wprowadzono także nowe elementy HTML5 i CSS3. Duży nacisk położono również na poprawę wydajności i stabilności działania przeglądarki. Teraz Mozilla Firefox uruchamia się szybciej i "zużywa" mniej pamięci RAM. Poprawiono wydajność tagów audio i wideo oraz płynność animacji interfejsu graficznego, m.in. kart przy ich przenoszeniu.

Przeglądarkę Mozilla Firefox 8.0 można pobrać z naszego działu z plikami. Dostępna jest dla systemów , oraz .

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)