Kolejny atak na stronę z napisami

Kolejny atak na stronę z napisami

Kolejny atak na stronę z napisami
Źródło zdjęć: © IDG
21.05.2008 12:00, aktualizacja: 21.05.2008 13:07

Hiszpańska organizacja antypiracka FAP przesłała do administratorów serwisu WikiSubtitles.net ( oferującego napisy do filmów ) list z żądaniem natychmiastowego zamknięcia strony. Przedstawiciele FAP twierdzą, że działalność witryny narusza prawo i jeśli nie zostanie ona zamknięta, to przeciwko jej operatorowi podjęte zostaną odpowiednie kroki prawne.

_ "Otrzymałem dziś piękny list typu 'kopiuj & wklej' z FAP - ostrzegają mnie w nim, że jeśli nie zamknę strony to muszę liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Oczywiście zatrudnię prawnika, który będzie mi doradzał, ale niewykluczone jest, że będę zmuszony do zamknięcia serwisu do czasu, kiedy ta sprawa zostanie wyjaśniona. Mam nadzieję, że nie oznacza to końca WikiSubtitles" _ - tłumaczy jeden z administratorów strony.

Strona na razie działa ( choć niedawno na chwilę zniknęła z Sieci ) - nie wiadomo jednak co będzie dalej. Przedstawiciele serwisu nie zdradzają na razie swoich planów.

Warto wspomnieć, że WikiSubtiltes nie jest pierwszym serwisem z napisami, który został oskarżony o łamanie prawa. Niespełna rok temu polscy policjanci doprowadzili do zamknięcia serwisu Napisy.org, udostępniającego polskie napisy do filmów ( witryna do dziś pozostaje zamknięta ) - szerzej pisaliśmy o tym wydarzeniu tutaj - http://www.idg.pl/news/110528.html.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)