Apple zainwestował miliard dolarów w konkurencję dla Ubera

Apple zainwestował miliard dolarów w konkurencję dla Ubera
Źródło zdjęć: © Chris Kent / CC

13.05.2016 12:18, aktual.: 13.05.2016 17:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Spadek sprzedaży iPhone?a i brak oferty dla krajów rozwijających się. Apple szuka nowych metod na zarabianie pieniędzy, a jego najnowsza inwestycja ma mu pomóc zrozumieć chiński rynek.

Firma Apple zainwestowała okrągły miliard dolarów w chińską firmę Didi Chuxing, która oferuje podobne do Ubera usługi i cieszy się na tamtym rynku dużym powodzeniem.
_ - Inwestujemy z wielu strategicznych powodów, w tym dla szansy zdobycia wiedzy na temat pewnych segmentów chińskiego rynku. Naturalnie spodziewamy się również dużego zwrotu z naszej inwestycji za jakiś czas _ - oświadczył Tim Cook, dyrektor generalny Apple'a.

Didi Chuxing funkcjonuje na rynku od 2012 roku i jest wyceniany na 20 miliardów dolarów (a więc o 12 miliardów więcej niż chiński oddział Ubera). Didi kontroluje 87 proc. rynku przewozów osobowych i świadczy 11 milionów usług przewozowych dziennie.

Uber to amerykańskie przedsiębiorstwo, z siedzibą w San Francisco i zarazem twórca aplikacji mobilnej, która służy do zamawiania usług transportu samochodowego poprzez kojarzenie pasażerów z kierowcami korzystającymi z aplikacji.

słk

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Hyperloop przestał być odległym marzeniem

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (3)
Zobacz także