Samsung tworzy konkurencję dla Apple Pay

Samsung tworzy konkurencję dla Apple Pay

Samsung tworzy konkurencję dla Apple Pay
Źródło zdjęć: © chip.pl
17.12.2014 11:24, aktualizacja: 18.12.2014 08:36

Apple jeszcze dobrze nie rozkręciło usługi Apple Pay, a już wyrasta mu konkurencja. Samsung, najwyraźniej skuszony możliwościami, jakie usługi płatnicze mogą zaoferować producentom sprzętu, stara się stworzyć własną wersję.

Jak wynika z doniesień serwisu Re/code, Samsung pracuje nad własną usługą, która pozwoli użytkownikom nowszych urządzeń koreańskiej firmy na dokonywanie płatności zbliżeniowych. Usługa miałaby wystartować już w przyszłym roku, a przy jej tworzeniu firma zamierza skorzystać z pomocy LoopPay – wspieranego finansowo przez Visę startupu, który już teraz może poszczycić się 10 milionami punktów, w których można zapłacić za pomocą ich rozwiązań.

Choć stworzono już podobno prototyp rozwiązania, które miałoby działać na urządzeniach Samsunga, nie wiadomo jednak czy obie firmy ostatecznie porozumiały się co do warunków, na jakich ich współpraca miałaby przebiegać.

Według doniesień Re/code przygotowywany przez Samsunga system płatności zbliżeniowych ma działać bardzo podobnie do Apple Pay, i tak jak w przypadku usługi Apple, transakcje mają być zatwierdzane przy pomocy skanera linii papilarnych. Przynajmniej w wersji systemu, która trafi do najnowszych urządzeń z serii Galaxy.

Zarówno Samsung, jak i LoopPay, odmówiły komentarza w tej sprawie nawiązania współpracy w zakresie platformy płatności mobilnych.

Polecamy na stronach Giznet.pl: Wraca pomysł cenzurowania polskiego internetu

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)