Apple odświeża iPody, obniża ceny

Apple odświeża iPody, obniża ceny
Źródło zdjęć: © chip.pl

05.10.2011 14:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W nowych iPodach, zaprezentowanych przez Apple'a, rewolucji nie ma. Są tylko drobne poprawki tego, co już jest bardzo dobre.

iPhone 4S to nie jedyna wielka premiera Apple’a. Nie zabrakło też nowych odtwarzaczy iPod, które robią całkiem dobre wrażenie.

Nowa wersja iPoda Nano będzie kosztowała 12. dolarów za 8-gigabajtową wersję i 149 dolarów za 16-gigabajtową. Zmieniony też zostanie interfejs odtwarzacza: duże ikony zastąpią siatkę czterech mniejszych ikon. Z kolei dwugigabajtowy iPod Shuffle nie zmienił się praktycznie wcale, za to będzie kosztował jedyne 49 dolarów. iPod Classic nie został w żaden sposób zmieniony.

Obraz
© (fot. chip.pl)

Najbardziej rozbudowany iPod Touch pojawi się w sklepach 1. października, w czarnej lub białej obudowie, do wyboru. 8-gigabajtowa wersja ma kosztować 199 dolarów, 32-gigabajtowa 299 dolarów, a 64-gigabajtowa 399 dolarów.

Apple nie omieszkało się pochwalić, że od momentu premiery pierwszego iPoda w 200. roku, sprzedało się ich już na całym świecie 300 milionów, z czego 45 milionów w ubiegłym roku (lipiec 2010 - czerwiec 2011). Według danych Apple’a, Sony w przeciągu 30 lat sprzedało 220 tysięcy sztuk kultowego Walkmana. iPod obecnie kontroluje 78 procent rynku kieszonkowych odtwarzaczy multimedialnych.

iTunes obecnie ma w swojej ofercie 2. milionów piosenek. Jak dotąd kupiono za jego pomocą 16 miliardów utworów.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Apple odświeża iPody, obniża ceny

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)