Apple szykuje niespodziankę?

Apple szykuje niespodziankę?12.08.2008 10:30
Apple szykuje niespodziankę?
Źródło zdjęć: © Apple

Z nieoficjalnych informacji wynika, że koncern Apple zamierza zorganizować w przyszłym miesiącu specjalną konferencję. Analitycy spekulują, że podczas spotkania być może zaprezentowane zostaną nowe produkty firmy - np. odświeżone iPody.

Gene Munster, konsultant z firmy analitycznej Piper Jaffray, opublikował miniraport, w którym sugeruje, że Apple zorganizuje we wrześniu specjalną impreze, na której zaprezentowane zostaną nowe produkty. Przyznać trzeba, że Munster prezentuje całkiem sensowne argumenty mające potwierdzić tę tezę. Po pierwsze, podczas niedawnej telekonferencji z analitykami przedstawiciele Apple'a przyznali, że jeszcze w tym kwartale planują "znaczące odświeżenie oferty". Po drugie, w ostatnich trzech latach firma zawsze prezentowała we wrześniu coś nowego - w 2005 r. był to iPod Nano, w 2006 - nowe modele iPodów, zaś w 2007 - odświeżony nano. Logiczne wydaje się więc, że i w tym roku możemy spodziewać się jakichś nowości.

Analityk spodziewa się m.in. pojawienia nowej wersji iPoda shuffle ( jego zdaniem, główną innowacją będzie zwiększenie - do 2 GB - wbudowanej pamięci ) oraz nowej wersji iPoda Touch - ma to być logiczna konsekwencja wprowadzenia na rynek nowej wersji iPhone'a.

Munster nie wyklucza również, że Apple może zaprezentować nowe wersje swoich komputerów przenośnych - aczkolwiek zastrzega, że na to przyjdzie nam poczekać jeszcze kilka miesięcy. Jego zdaniem koncern pracuje nad tymi urządzeniami od momentu premiery platformy Centrino 2 Intela ( to właśnie jej zastosowanie ma być główną innowacją w nowych modelach ).

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)