Apple opatentowało... pierścień!

Apple opatentowało... pierścień!

Apple opatentowało... pierścień!
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
03.10.2015 14:42, aktualizacja: 05.10.2015 09:05

Apple Watch to jeszcze za mało - pora na Apple Ring.Ta historia ma jednak podwójne dno. Na pierwszy rzut oka wygląda trochę jak żart, ale na drugi...

Pierwsze informacje na temat przygotowanego przez Apple pierścienia (oczywiście o nazwie iRing) pojawiły się przy okazji żartów primaaprilisowych, dlatego - co zrozumiałe - nikt nie traktował ich zbyt poważnie. Pierwotna data wypełnienia wniosku patentowego to właśnie 1 kwietnia 201. roku. Teraz sytuacja całkowicie się zmieniła. Pierwszego października wniosek patentowy, dotyczący właśnie niezwykłego, elektronicznego pierścienia został oficjalnie opublikowany i... wygląda zadziwiająco konkretnie.

iRing czy też - co bardziej prawdopodobne - Apple Ring ma być urządzeniem noszonym na jednym z palców ręki, najlepiej wskazującym (wtedy do obsługi służyć będzie kciuk). W dużej mierze przypomina Apple Watch, a pewne informacje zawarte we wniosku patentowym sugerują też, że będzie podobnie obsługiwany (m.in. poprzez Force Touch). Podobnie jak zegarek, będzie też wyposażony w mikrofon, czujniki ruchu, czujniki biometryczne, a nawet nieduży dotykowy ekran i - w niektórych wersjach - aparat. Wewnątrz pierścienia znajdzie się, między innymi, miniaturowy procesor, płyta główna, pamięć, Wi-Fi, Bluetooth. Wygląda na to, że Apple tworzy po prostu mikroskopijny, ale w pełni sprawny komputer, którym będzie można sterować z pomocą głosu i dotyku.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Do czego służyć będzie pierścień? Możliwości są ogromne, tak samo jak w przypadku wielu innych "ubieralnych" gadżetów i w dużej mierze zależą od oprogramowania. W patencie mówi się na przykład o sterowaniu elektroniką domową, wybranymi funkcjami samochodu albo autoryzacji transakcji finansowych.

Uprzedzając fakty warto postawić pytanie, czy pojawi się złota wersja takiego pierścienia? Gruby, złoty sygnet z logo Apple, stałby się niewątpliwie ostatnim krzykiem mody, przynajmniej w niektórych kręgach.

A tak wyobrażano sobie Apple Ring wcześniej. Na zdjęciu wizja Victora Soto:

Obraz
© (fot. Victor Soto)
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (63)