Dlaczego Apple przestało produkować iPody Classic? Zagadka rozwiązana

Strona głównaDlaczego Apple przestało produkować iPody Classic? Zagadka rozwiązana
28.10.2014 16:27
Dlaczego Apple przestało produkować iPody Classic? Zagadka rozwiązana
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Spora rzesza osób zachodziła w głowę, dlaczego Apple przestało sprzedawać iPoda Classic 9 września tego roku. Owszem, był stary, ale nie aż tak stary, a klienci byli do niego przywiązani. Co zaważyło na jego losie?

Przemawiając na konferencji WSJ.D, szef Apple Tim Cook odsłonił przed światem powody decyzji. Jak już powiedzieliśmy, chociaż iPod Classic pojawił się na rynku w 200. r., cieszył się uznaniem ze względu na dużą pojemność - 160 GB w porównaniu do zaledwie 64 GB iPoda Touch. Nic dziwnego, że fani odczuli zawód.
Wcześniej motywy decyzji nie zostały ujawnione. Teraz Cook wyjaśnił, że chodziło o... części. „Nie mogliśmy już dostać części, a przynajmniej nigdzie na Ziemi. Nie chodziło o mnie wymachującego siekierą, mówiącego „co by tu dzisiaj zabić?””. - opowiedział CEO Apple.
Mając do wyboru przeprojektowanie przestarzałego produktu albo zakończenie jego produkcji, firma zdecydowała się więc na to drugie. „Praca inżynierów byłaby ogromna, zaś liczba pragnących tego ludzi dość mała” - wyjaśnił Cook.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)