Apple szuka nowego CEO

Apple szuka nowego CEO
Źródło zdjęć: © deerkoski / flickr.com / CC

23.04.2013 09:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przejąć schedę po Steve'ie Jobsie nie było prostym zadaniem dla Tima Cooka i wygląda na to, że obecny szef Apple'a nie poradził sobie najlepiej.

Według dziennika The Wall Street Journal, zarząd firmy z Cupertino szuka nowego dyrektora generalnego, który miałby zastąpić na tym stanowisku Tima Cooka. Cena akcji Apple'a spadła z 70. dolarów we wrześniu zeszłego roku do obecnych 390 dolarów. To ogromna różnica, ale żaden z 37 analityków głównych domów brokerskich nie zaleca sprzedaży akcji, co oznacza, iż najprawdopodobniej ich wartość wzrośnie. 25 z nich uważa, że wciąż warto kupować akcje firmy z Cupertino.
Z drugiej strony, Apple wkrótce ogłosi najprawdopodobniej kolejne rekordowe wyniki sprzedaży, a co za tym idzie - rekordowe wyniki finansowe, bo sprzęt tej firmy sprzedaje się świetnie. Na tym przykładzie widać doskonale, że kondycja giełdowa firmy nie ma nic wspólnego z jej kondycją rynkową.

Akcjonariusze widocznie jednak nie są do końca zadowoleni z pracy Tima Cooka, choć należy pamiętać, że pogłoski o jego odejściu są na razie wyłącznie pogłoskami.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Android pogrąży Windows 8

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)