Apple dyskretnie usunął pewien zapis ze swojej witryny

Apple dyskretnie usunął pewien zapis ze swojej witryny
Źródło zdjęć: © chip.pl

26.06.2012 10:26, aktual.: 26.06.2012 12:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W ostatnim czasie system Apple nie jest już tak bezpieczny, za jaki uchodził. W związku z tym producent dokonał pewnych zmian na swojej stornie.

O ile jeszcze kilka lat temu posiadacze komputerów Mac mogli spać spokojnie bez oprogramowania antywirusowego, teraz już nie jest tak różowo. Ostatnio było dużo zamieszania, jeżeli chodzi o bezpieczeństwo "komputerowego" systemu Apple - Mac OS X. Chodzi m.in. o ataki botnetu Flashback, a także dosyć mocną krytykę firmy Kaspersky w kwestii bezpieczeństwa, a raczej jego braku, systemu Mac OS X.

Do tej pory Apple dosyć często chwaliło się, że OS X jest odporny na złośliwe oprogramowanie. Przekaz był bezpośredni i każdy wiedział o co chodzi. Teraz zamiast tego mamy tekst "zbudowany, aby być bezpiecznym". Niby to samo, ale nic konkretnego z tego nie wynika. Nieco inne wnioski ma pan Graham Cluley z firmy Sophos, który twierdzi iż to znak, że Apple w końcu zaczyna podchodzić poważnie do kwestii bezpieczeństwa. Oraz, że użytkownicy komputerów Mac powinni zainteresować się ochroną antywirusową.

Obraz
© (fot. chip.pl)
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)