Konferencja Black Hat bez udziału Apple

Konferencja Black Hat bez udziału Apple

Konferencja Black Hat bez udziału Apple
Źródło zdjęć: © Apple
04.08.2008 11:30, aktualizacja: 05.08.2008 09:14

Na dorocznej konferencji Black Hat poświęconej tematyce bezpieczeństwa zabraknie ekipy inżynierów Apple, którzy mieli prowadzić prezentację dotyczącą polityki bezpieczeństwa tej firmy.

|

Obraz

|
| --- |

Odbywająca się w dniach 2-7 sierpnia w Las Vegas konferencja Black Hat to jedno z największych tego typu wydarzeń przyciągająca co roku ogromną rzeszę specjalistów od spraw bezpieczeństwa z całego świata. Jak podkreśla szef imprezy, Jeff Moss, udział ekipy Apple i poprowadzenie wspomnianej prezentacji rzuciłoby lepsze światło na firmę, która znana jest z tego, że nie dopuszcza do jakichkolwiek przecieków informacji.

Niestety, w ostatniej chwili przedstawiciele Apple poinformowali o wycofaniu zgłoszenia. Według Mossa stoi za tym dział marketingu, który zabronił inżynierom udziału w konferencji, mimo zastrzeżenia, że podczas prezentacji nie będą oni odpowiadali na żadne pytania. To już nie pierwszy przypadek, kiedy Apple wycofało się z prowadzenia prezentacji na Black Hat. Podobny los spotkał konsultanta ds. bezpieczeństwa Charlesa Edge, który zamierzał poruszyć tematykę oprogramowania FileVault do szyfrowania danych zintegrowanego z systemem operacyjnym Mac OS X od wersji 10.3 ( nazwa kodowa Panther ).

Więcej informacji: Black Hat - http://www.blackhat.com

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)