App Store: nie z nami te numery

App Store: nie z nami te numery
Źródło zdjęć: © iPhoneBlog.pl

11.12.2009 12:49, aktual.: 11.12.2009 13:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Apple udowodnił po raz kolejny, że jeśli chodzi o rozwiązywanie wszelkich sporów, to preferuje on posunięcia skrajne, jednak niezwykle skuteczne. Tym razem ze sklepu App Store została usunięta, wraz z całym swoim dorobkiem, firma programistyczna, która fałszowała recenzje swoich produktów

Mająca swoją siedzibę w Chinach firma _ Molink _ została usunięta ze sklepu za to, że pod swoimi produktami pisała fałszywe recenzje. Co więcej, z oferty sklepu zostało również wycofanych 1011 produktów, które były jej dziełem.

Obraz

Podejrzenie jednego z użytkowników wzbudził fakt, że wszystkie recenzjach pisane były przez tego samego użytkownika. Co więcej - zawsze posiadały one najwyższą ocenę, czyli 5 gwiazdek. A to sprawiało, że produkty firmy, jako te najwyżej oceniane przez użytkowników, były bardziej promowane przez App Store w odpowiednich częściach sklepu.

Użytkownik przesłał swoje spostrzeżenia do serwisu _ iPhoneography _, który przekazał uwagi firmie z Cupertino. Jej reakcja była natychmiastowa i spowodowała usunięcie firmy i jej całego dorobku z zasobu sklepu App Store.

Część użytkowników, którzy zakupili fałszywie ocenione aplikacje, zwróciło się do Apple z prośbą o zwrot kosztów ich zakupu. Wciąż nie wiadomo, czy firma z Cupertino zdecyduje się na taki krok.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)