Facebook przedstawia sklep z aplikacjami - App Center

Facebook przedstawia sklep z aplikacjami - App Center
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl

10.05.2012 15:03, aktual.: 10.05.2012 15:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Facebook postanowił utworzyć własny sklep z aplikacjami. App Center, bo tak będzie się on nazywał, ma umożliwiać użytkownikom Facebooka pobieranie aplikacji obsługiwanych przez każdą dostępną na rynku mobilną lub desktopową platformę.

Zgodnie z tym, co mówi Facebook: _ App Center jest zaprojektowane, by rozwijać aplikacje mobilne, które korzystają z Facebooka – i to bez względu na to czy w wersji na iOS, Androida czy przeglądarki mobilne. W mobilnym App Center użytkownik będzie mógł wyszukiwać aplikacje, które są kompatybilne z jego sprzętem, a jeśli mobilna aplikacja wymagać będzie instalacji – zostanie on przekierowany na Google Play lub App Store w celu jej pobrania. _

Nowe App Center nie będzie działało w sposób tradycyjny dla tego rodzaju sklepów. Dla przykładu, nie będzie posiadać listy najpopularniejszych aplikacji, a rekomendacje dopasowane rzekomo do indywidualnego gustu użytkownika. Co więcej, Facebook twierdzi, że ewentualne odniesienie sukcesu na platformie App Center zależeć będzie przede wszystkim od jakości aplikacji określanej m.in. ocenami wystawianymi przez użytkowników (ale nie tylko). Całość wygląda trochę (przynajmniej na razie), jak serwis rekomendujący aplikacje, a nie poważny rywal Google Play lub App Store.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)