500 mln aplikacji pobranych z App Store

500 mln aplikacji pobranych z App Store

20.01.2009 16:23, aktual.: 22.01.2009 11:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Apple poinformowało, że z jego sklepu internetowego App Store pobrano 500-milionową aplikację. Oznacza to kolejny rekord ustanowiony przez firmę z Cupertino.

W tej wiadomości informowaliśmy, że sklep App Store potrzebował zaledwie 102 dni, aby za jego pomocą pobrano aż 200 milionów aplikacji. Tym razem kolejne 300 milionów zostało pobranych w niecałe 90 dni. Oznacza to stałą dynamikę wzrostu tego sposobu pobierania treści na telefony iPhone.

Pod koniec ubiegłego roku Apple poinformował, że udało mu się sprzedać 10 milionów swoich telefonów. Oznacza to, że w przeciągu ostatnich 90 dni każdy jego użytkownik pobrał około 30 aplikacji na swoje urządzenie. Daje to również ponad 3 miliony programów pobranych każdego dnia.

Apple cały czas podtrzymuje, że jego celem jest granica 1 miliarda pobranych treści ze sklepu App Store. Co później? Nie wiadomo. Wiadomo jedynie, że taka liczba jest jak najbardziej realna. I to zapewne w terminie krótszym niż 190 dni, jakie były potrzebne do pobrania przez użytkowników pół miliarda aplikacji.

Warto zwrócić uwagę, że na taki stan rzeczy miała wpływ coraz większa dostępność telefonów iPhone w różnych krajach. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że coraz większa liczba programistów angażuje się w tworzenie treści multimedialnych dla tego telefonu. I w końcu na taki wynik miało wpływ również to, że spora część aplikacji dostępnych w App Store jest darmowa.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)