Android w sypialni, czyli kod źródłowy OS dla MIPS32

Android w sypialni, czyli kod źródłowy OS dla MIPS32

Android w sypialni, czyli kod źródłowy OS dla MIPS32
04.08.2009 14:00, aktualizacja: 05.08.2009 10:44

MIPS Technologies udostępniła kod źródłowy Google Android dla osób zainteresowanych projektowaniem aplikacji dla urządzeń pracujących w oparciu o architekturę MIPS32

Procesory MIPS znajdują się są m.in. w urządzeniach należących do segmentu rozrywkowego (odtwarzacze DVD firmy Sony, konsole do gier PlayStation, PlayStation 2 czy PSP) oraz telekomunikacyjnego, np. w routerach firmy Cisco czy dekoderach STB Motoroli.

Układy MIPS oparte są o inną architekturę niż dominujące na rynku x8. Intela lub RISC od Arm Holdings (używane przy produkcji m.in. telefonów komórkowych). Z tego powodu potrzebna była oddzielna wersja Androida dla producentów.

MIPS Technologies udostępniła już kod źródłowy Androida, który umożliwi projektowanie aplikacji działających w tym środowisku systemowym i przeznaczonych dla układów architektury MIPS.

Pierwsze przesłanki mówiące o zainteresowaniu firmy systemem Google pojawiły się podczas targów Computex, kiedy firma zaprezentowała 10,4-calowy domowy odtwarzacz multimedialny LCD. Urządzenie pracowało w oparciu o procesor zaprojektowany w architekturze MIPS oraz środowisko systemowe Android. Było to pierwsze urządzenie spoza segmentu teleinformatycznego (jak G1), które pracowało w systemie Google.

Obraz
© (fot. wp.pl / [k-o])

Osoby zainteresowane rozwiązaniem powinny odwiedzić stronę internetową MIPS Technologies - http://www.mips.com/android/.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)